4p

A kockázati tőke több ismert alakja úgy érzi, jó lenne, ha ismét Donald Trump lenne az Egyesült Államok elnöke, mert emberként ugyan nem egy példakép, de az üzletáguk jobban muzsikálhatna a regnálása alatt.

„Bocsánat, mama, tudom, hogy ki fogsz borulni rám ezért, de meg kell tennünk, amit meg kell tennünk.” Ezekkel a szavakkal vezette fel Ben Horowitz, az Andareessen Horowitz tőketársaság társalapítója a The Little Tech Agenda podcast legfrissebb adását. A bejelentés, ami a mamát gyermeke megdorgálására sarkallja az, hogy a másik társalapító Marc Andreessennel együtt dollármilliós összeggel támogatják Donal Trump elnökválasztási kampányát.

Többen követnék a Trumpot támogató Muskot
Többen követnék a Trumpot támogató Muskot
Fotó: Depositphotos

Andreessen és Horowitz, a startupfinanszírozás ismert képviselői a legutóbbi üzletemberek, akik felsorakoznak a volt elnök mögé – derült ki a Business Insider összefoglalójából. Bejelentésük nem sokkal követi Elon Musk, a Tesla vezérigazgatójának vállalását, miszerint a választásig havi 45 millió dollárt fizet Trump választási alapjába.

Árfolyamok és grafikonok

A kockázati tőke világában néhányan az ágazatnak szóló üzenetet látnak abban, hogy a volt elnök JD Vance Ohio állambeli szenátort választotta alelnökéül, aki ebben a pénzügyi ágban kezdte a karrierjét. Úgy vélik, hogy hatalomváltás esetén egy a technológiai iparral barátságosabb viszonyban lévő kormány alakulhat az USA-ban.

A pénznek és a politikának nincs szaga?

Andreessen és Horowitz cége 56 milliárd dollár értékű vagyont kezel, ismertségük másokat is arra ösztönözhet, hogy beálljanak a sorba Trump mögé. Egy neve elhallgatását kérő szakmabeli szerint kiléphetnek a nyilvánosság elé azok, akik eddig is a volt elnököt támogatták, de jobbnak látták, ha nem verik nagy dobra ezt. Ugyanakkor csak egy maroknyi cégvezető megjelenésére számít.

A dolog lényege az, hogy sok kockázati tőkés konzervatív nézeteket vall. Többé kevésbé nem felel meg az ízlésüknek a volt elnök mint ember, ám úgy gondolják, hogy jobb lenne az üzleti világnak, ha ő lenne a Fehér Ház lakója. A változást érzékeli Bradley Tusk, aki politikai stratégából vált befektetési szakértővé, és jó kapcsolatokat ápol a Demokrata Párt vezetőivel.

Szerinte a politikai széljárást fürkésző kollégái úgy gondolhatják, nem árt befektetni egy kis pénzt abba, hogy legyen némi befolyásuk az új politikai kurzusra, ha Trump győz. Az is lehet persze, hogy csak abban bíznak, hogy a volt elnök szereplést vállal a podcastjukban, ami jó promóció lenne nekik és a vállalkozásuknak.

Tetszene a tőkebefektetések laza szabályozása

Tusk korábban egyfajta önkéntes diplomataként közvetített a demokraták és a befektetők között, ám a mostani kampányban nem erőlködik. Az a véleménye ugyanis, hogy mindkét jelölt bőven elegendő anyagi erőforrást halmozott fel politikája népszerűsítésére. A kockázati tőkével foglalkozók mint mindenki mérlegelik, mit hozna nekik egyik vagy másik jelölt győzelme.

Ennek alapján lehetnek, akik arra lyukadnak ki, hogy Trumppal járnának jobban például azért, mert nem kedvelik Biden korlátozó hozzáállását a mesterséges intelligencia felhasználásához. Eközben JD Vance, az új alelnökjelölt a tőke laza szabályozásának híve, különösen a kriptovaluták terén. Ugyanakkor a versenyhatóság (FTC) vezetőjét, a híresen szigorú Lina Kahnt, akit sokan utálnak a pénzvilágban, a Biden-adminisztráció jól dolgozó tisztviselői közé sorolja.

A tőkebefektetések világában sem mindenkit kápráztat el azonban Trump emelkedő csillaga. A Business Insider szerint ugyanis vannak, akik akkor szavaznának a demokrata elnökjelöltre, ha Biden a kora miatt átadná a stafétabotot valaki másnak. Mások úgy gondolják, az ágazatuknak is fontosabb, hogy a jog uralma ne sérüljön az Egyesült Államokban, aminek ellenkezőjére Trump elnökké választása lenne a garancia.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Rohamoznak a török cégek Moszkvában, és nyernek is
Elek Lenke | 2024. szeptember 7. 17:31
A nyugati márkák kivonulása Oroszországból fellendítette a török textilipart.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor elárulta, Keletre vagy Nyugatra nyitna-e
Privátbankár.hu | 2024. szeptember 7. 16:33
A kötcsei piknikre érkező Orbán Viktor elárulta, miről fog beszélni zárt körben, és válaszolt pár újságírói kérdésre is.
Makro / Külgazdaság Lehetett volna nagyobb áresés a kutakon?
Privátbankár.hu | 2024. szeptember 7. 13:17
Kisebb áresést láthattunk a hazai kutakon, pedig a nemzetközi tőzsdei árak alapján akár komolyabb csökkenés is lehetett volna. Tovább mérséklődhet az üzemanyagok ára a jövő héten.
Makro / Külgazdaság Ezt mondták Amerikában a magyar jenkötvényekről
Privátbankár.hu | 2024. szeptember 7. 08:34
Befektetésre ajánlott, stabil kilátású osztályozással látta el a Moody’s a jenben kibocsátott 3 és 10 éves futamidejű magyar állampapírokat. Pozitívan értékelték az államháztartási konszolidációt, kockázat viszont a viharos EU-kapcsolat, illetve a részben felfüggesztett uniós pénzek kérdése.
Makro / Külgazdaság Brüsszelből a magyar kormánynak is üzentek Kínával kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2024. szeptember 6. 18:29
Már a belgák szerint is túl erős a függés az ázsiai óriástól.
Makro / Külgazdaság Csaba László: A NER vezető rétege bizonyos szempontból emlékeztet a kínai vezetőségre (videó)
Csabai Károly | 2024. szeptember 6. 15:06
Ezzel a közgazdász, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja a Klasszis Klubban arra utalt, hogy az Orbán-kormány hangosan hirdet bizonyos elveket, amelyeket nem feltétlenül vesz komolyan - elég csak a családpolitikájukra gondolni. A beszélgetés során Csaba László egyebek mellett elmondta, miért nem igaz az a kormányzati állítás, miszerint most már itt a fellendülés, minden jó lesz, minden mutató javul. Valamint azt is, hogy helyes-e az a megközelítés, miszerint a belső piac növekedése képes ellensúlyozni a külpiacok gyenge teljesítményét, s - látva a zsákutcába került európai gazdaságot - tudunk-e függetlenedni annak legerősebb tagjától, Németországtól. A Klasszis Klub 4. évfolyamának 58. adását most visszahallgathatja.
Makro / Külgazdaság Nagy ígéretet tett Szijjártó Péter
Privátbankár.hu | 2024. szeptember 6. 11:32
Szijjártó Péter Kisinyovban tartott közös sajtótájékoztatót moldáv kollégájával, ahol szóba került Moldova európai Uniós csatlakozása is.
Makro / Külgazdaság Miért nem lő ki a magyar gazdaság?
Privátbankár.hu | 2024. szeptember 6. 10:45
Bod Péter Ákos elemezte a hazai gazdasági mutatók hátterét.
Makro / Külgazdaság Itt az újabb üzemanyagár-változás, ez mindenkit érint
Privátbankár.hu | 2024. szeptember 6. 10:04
Ismét változik a benzin és a dízel nagykereskedelmi ára is.
Makro / Külgazdaság A lengyel jegybank idén már nem enyhít
Privátbankár.hu | 2024. szeptember 6. 09:13
A lengyel jegybak szerint az infláció a jövő év elejéig még emelkedni fog, ezt követően lehetséges újabb alapkamatvágás.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG