A SZTE új bérstruktúrát vezet be, amely három eleme a jelentősen megnövelt alapbér, valamint az egyaránt teljesítményen alapuló, éves, az alapbérbe beépülő fizetésemelés és az akár több havi bért is jelentő bónusz - írja az MTI.
Az akadémiai terület oktató, kutató, tanár munkatársainak alapbére a korábbi közalkalmazotti jogviszony szerinti illetményhez képest jelentősen, átlagosan 50 százalékkal emelkedik:
- az egyetemi tanárok alapbére jövőre átlagosan 40,
- az egyetemi docenseké 33,
- az adjunktusoké 60,
- tanársegédeké 78 százalékkal nő.
Egy tanársegéd átlagos alapilletménye 213 685 forintról 380 000 forintra emelkedik, az egyetemi tanárok alapilletménye pedig az SZTE-en legkevesebb 800 ezer forint lesz. A kollégiumi tanárok alapbére 400 ezer, a nyelvtanároké pedig 450 ezer forintra emelkedik.
A teljesítményértékelési rendszereket 2022 első negyedévében véglegesítik.
A köznevelésben, a szakképzésben, illetve az egyéb szakmai és funkcionális munkakörökben, nem akadémiai területen dolgozók bérrendezése is megindult. Ennek részleteit az SZTE a szeptemberben megtörtént, 15 százalékos béremelésen túl - a munkakörök különbözősége miatt - az érdekképviseletekkel történő egyeztetés után véglegesíti.
Nőnek majd a hallgatói támogatások: jövőre a START ösztöndíj keretösszege duplájára emelkedik, melyből így több mint ezer újonnan felvett hallgató részesülhet.