Mads Koefoed, a Saxo Bank makrostratégájának elemzése szerint folyamatosan szélesedik az euróövezetben a tehetősek és a nincstelenek között tátongó szakadék, mert míg Németország és a környező országok sora viszonylag jól alakul, a déli országok többsége csak kínlódik. Az elemző szerint mindez természetesen visszatükröződik a termelés általános mutatójában is, amely a konszenzusos vélemény szerint az előző hónaphoz képest februárban 0,2 százalékkal esik majd vissza.

Az elemző szerint az USA termelői illetve fogyasztói árindexének lassulását igazolja a múlt héten az importárakról szóló nyilvánosságra hozott jelentés. Az előző hónapra kimutatott 5 százalékhoz képest a márciusi adat az elvárásoknak megfelelően az előző év azonos időszakához képest 3,4 százalékon állt. Mads Koefoed szerint a termelői árakról szóló jelentés a várakozások szerint az előző évi 3,3 százalékhoz képest éves szinten 3,1 százalékra lassuló inflációt fog mutatni. A hosszabb távú kilátások szerint azonban a lassulás nem lesz tartós, a nyár közepén-végén leáll, melyet elsőként majd az importárak trendjének fordulása jelez majd. Az általános vélemény szerint a termelői árindex havi szinten 0,3 százalékkal, éves viszonylatban 3,1 százalékkal fog emelkedni.
Az USA legfrissebb foglalkoztatási adatai szerint a nem mezőgazdasági szektorokban mindössze 120 ezer új munkahely létesült a várt 205 ezer új álláslehetőséghez képest. A munkanélküli segélyért folyamodók száma korántsem csökkent olyan mértékben, mint márciusban a foglalkoztatás. Az elemző szerint ez egyrészt arra utal, hogy a munkaerőpiac viszonylag jól tartja magát, és egyben arra is, hogy a márciusi negatív meglepetés okai között az időjárással kapcsolatos visszafizetéseknek csekély a jelentősége. Mads Koefoed szerint a foglalkoztatásról szóló jelentések várhatóan a jövőben is gyengeségről fognak tanúskodni, valamint a konszenzusos előrejelzés szerint 355 ezer fő fog munkanélküli segélyért folyamodni.