A Moody’s pénteken vizsgálja Magyarország államadós besorolását. A hitelminősítő intézet 2018-ra összeállított menetrendjében ez lesz az ország első idei felülvizsgálata, a pénzügyi elemzők nem számítanak módosításra a jelenlegi Baa3 szintű befektetési ajánlású, stabil kilátással nyilvántartott államadós-besorolásról.
A három piacvezető nemzetközi hitelminősítő az idén összesen hat időpontot tűzött ki a magyar államadós-besorolások vizsgálatára. A magyar szuverén osztályzatot a Moody's ezután november 23-án veszi ismét vizsgálat alá.
Második figyelmeztetés: óriási pofon érik az olaszoknak A Moody's elveheti befektetésre ajánlott minősítését is, ha nem lép az új olasz kormány. Tovább >>> |
Az idei sorozatot a Standard & Poor's kezdte februárban, a cég akkor BBB mínusz/A-3" szintű, szintén befektetési ajánlású besorolását, és érvényben hagyta az osztályzaton a felminősítés lehetőségére utaló pozitív kilátást is. Az S&P legközelebb augusztus 17-én veszi napirendre a magyar gazdaságot.
Jót tesz a bankrendszernek az élénkülés
A főbb hitelminősítők már 2016 óta a befektetésre ajánlott sávban tartják Magyarországot, a Moody’s és az S&P osztályzata azonos az országgal szemben. A Morgan Stanley globális pénzügyi szolgáltató csoport szerint a Moody’s egyelőre nem módosítja a magyar adósbesorolást, sem annak stabil kilátását.
A hitelminősítő intézet a magyar bankrendszerre ugyanakkor már két éve pozitív kilátást tart érvényben, és ezt e hónap elején megerősítette. Elemzésükben kiemelték: a magyar bankrendszer működési kondícióinak javulása jót tesz a szektor hitelportfolió-minőségének és tőkehelyzetének. Hozzátették: a magyar gazdaság élénk aktivitása közepette a magyar bankrendszer hitelkihelyezésének értéke az idén és jövőre is 10 százalék körüli ütemben növekedhet a 2008-as pénzügyi válságot követő évek visszaesése után.
Brexit: továbbra is aknamező az Egyesült Királyság a hitelminősítők szerint Megerősítette Nagy-Britannia államadós-besorolásait a Standard & Poor's és a Fitch Ratings, de mindkét hitelminősítő érvényben hagyta a brit osztályzatokat terhelő, leminősítés lehetőségére utaló negatív kilátást, és egyaránt a brit EU-tagság megszűnésével járó kockázatokra hívta fel a figyelmet. További részletek >>> |