Az alaszkai kormányzóhoz hasonló sovány politikai múltú jelöltről korábban soha nem kellett dönteniük az amerikai választóknak - állapította meg a liberális irányultságú lap Kicsoda Palin kormányzó? című szerkesztőségi cikkében, hozzátéve, a kormányzónő körül hemzsegnek a kérdések.
Az újság hangsúlyozta: Palin megismertetésében fontos szerepe van a republikánus pártkonvenciónak, ahol Palin szerda este tartja első nagy beszédét az ország nyilvánossága előtt. A liberális The New York Times a korábbi napok írásai után szerdai szerkesztőségi állásfoglalásában is támadta Palin alelnökjelöltségét. Az újság szerint Palin második helyre való választása nem McCain merész különutasságáról, hanem arról szól, hogy a szenátor meghajolt a párt konzervatív szárnya előtt. McCain nem merte alelnökjelöltjének megnevezni azt, akit valójában szeretett volna: a demokratából függetlenné vált Joe Lieberman connecticuti szenátort.
Az újság rámutat: az alelnökjelölt kiválasztása az elnökjelöltek első fontos döntése, a közvélemény utalást kaphat arról, hogyan is kormányoznák az országot. McCain egy olyan személyt emelt maga mellé, aki korábban például azt a riasztó nyilatkozatot tette, hogy az iraki háború "istentől való feladat". George Bush elnök hasonlóan beszélt, amikor visszautasított minden józan halandó hangot a háborúval kapcsolatban - jegyezte meg a lap.
A konzervatív The Wall Street Journal (a Washingtont körülölelő autópályán belüli, vagyis a fővárosi beltenyészetre utalva) csak "körgyűrű fiúknak" nevezi azokat a vezető liberális újságírókat, akik lázadást szítottak a "nem háziasított" konzervatív alelnökjelölt ellen, aki az isten háta mögötti Alaszkából érkezett. Az újság szerint Palin igencsak veszélybe sodorta Barack Obama várva várt megkoronázását. A liberális sajtó folyamatosan új hangok után siránkozik, s miközben az első mandátumát töltő illinois-i szenátor megfelelő jelölt, az ugyancsak első hivatali periódusában szolgáló kormányzó már nem. Obama washingtoni tapasztalatlansága eddig erény volt, Palin esetében már szinte bűn.
A The Wall Street Journal szerint Palin rendkívül népszerű a középosztálybeli konzervatívok körében, jelölésével ugyanolyan izgalom vesz rajtuk erőt, mint amekkora lelkesedés tölti el a demokratákat Obama mögé felsorakozva.
Gustav a republikánusokra is lecsapott
McCain alelnöke: Palin kormányzó asszony
Clinton teljes mellszélességgel Obama mellett
MTI