- Legalább 17 ember meghalt egy éjszakai rakétatámadásban Zaporizzsjában, közölte Anatolij Kurtev vasárnap hajnalban. Mint a városi tanács titkára a Telegramon írta, az atomerőműtől 125 kilométerre található, jelenleg orosz kézen lévő ukrajnai város elleni éjszakai rakétatámadás következtében a város lakott területén lakóházak és utak sérültek meg. A hírt közlő Reuters azonban figyelmeztetett, hogy a rakétatámadás tényét független forrásból nem sikerült ellenőriznie.
- Az ukrán katonai hírszerzés szerint az orosz nemzeti gárda elit (Dzerzsinszkij) egységét a városba vezényelték. Több letartóztatásról jönnek a hírek a hadsereg berkein belül. Állítólag "minden katonai egységet Moszkva peremén fokozott készültségbe helyeztek".
- A Kreml az orosz védelmi minisztériumot teszi meg a Krímet és Oroszországot összekötő Kercsi-szorosi híd felrobbanása bűnbakjának, hogy elhárítsa Putyin felelősségét. Az orosz minisztérium nem adott ki hivatalos közleményt az esettel kapcsolatban.
- Egy katonai blogger arra figyelmeztet, hogy ha Putyin nem tesz megtorló lépéseket, azt „összetévesztik magának az elnöknek a gyengeségével”. Egy másik blogger megjegyezte: képmutató, hogy a Kreml felhívja az oroszokat Putyin támogatására, miközben az elnök nem tud kommentálni olyan jelentős eseményeket, mint Moszkva cirkáló elsüllyesztése, a fogolycserék – köztük az Azovsztal harcosaié – vagy a harkovi frontvonal összeomlása.
- Hszi Csin-ping kínai elnök pénteken nem gratulált Putyinnak 70. születésnapján. Holott két nappal korábban Hszi az ugyanezt a kort elért tádzsikisztáni elnöknek hivatalos levelet küldött. Amikor Sztálin 1949-ben ünnepelte 70. születésnapját, Mao kínai pártfőtitkár mellette ült a Bolsoj Színházban egy extravagáns ünnepségen. A hivatalos elnöki honlapon név szerint megnevezett gratulálók – Nursultan Nazarbajev kazah,Sadir Japarov kirgiz, Miguel Diaz-Canel Bermudez kubai, Recep Tayyip Erdogan török és Cyril Ramaphosa dél-afrikai elnök – Orbán Viktor neve is hiányzik.
- A német védelmi miniszter azt mondta a NATO-nak, hogy többet kell tennie a biztonság megerősítése érdekében. A Reuters beszámolója szerint egyúttal figyelmeztetett: "nem tudhatjuk, meddig mehetnek el Putyin nagyképű téveszméi". Christine Lambrecht szerint Németország hallott a Litvániát fenyegető orosz fenyegetésekről az uniós szankciók végrehajtása miatt, és ezeket komolyan kell venni, és fel kell készülni.
- Az Egyesült Királyság elutasította Moszkva felhívását, hogy az ENSZ közgyűlésén jövő héten titkos szavazásra kerüljön sor arról, elítélje-e Oroszországot a négy ukrajnai régió bekebelezése miatt, és kérte, hogy a 193 tagú testület nyilvánosan szavazzon. A közgyűlés szavazni készül arról a határozattervezetről, amely elítélné Oroszország „illegális, úgynevezett népszavazásait” és „illegális annektálási kísérletét”.