Míg 2007-ben 1,566 milliárd forintot, addig idén már 2,02 milliárd forintot kaptak az érintettek, köztük a fogyatékkal élők közösségei - mondta el Karácsony Mihály. Utalt arra, hogy az Esély a pihenésre elnevezésű pályázaton idén mintegy 6.500 fogyatékkal élőt támogattak, összesen 208 millió forint értékű csekkel.
Kitért arra is, hogy az alapítvány az elmúlt három évben összesen 1,3 milliárd forint értékű csekket adott 40 ezer szociálisan hátrányos helyzetű, fogyatékossággal élő embernek az említett pályázat keretében.
Közölte, a kuratórium döntése értelmében a pályázati kérelmek elbírálásakor előnyben részültek azok a pályázók, akik csoportosan (legalább húszan) nyújtották be kérelmüket. Az idei évben egyetlen csoportos igényt sem utasítottak el forráshiány miatt. Akik kértek, és megfeleltek a pályázati kiírás feltételeinek, azok támogatásban részesültek - hangoztatta az elnök.
Karácsony Mihály utalt arra, hogy a szociálisan rászorultak támogatásáért több mint 150 szervezettel működnek együtt, többek között a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetségével (MEOSZ).
A természetbeni juttatásként adható üdülési csekk a mindenkori minimálbér mértékéig adó- és járulékmentes. A korábbi közvetlen állami szerepvállalás helyett ezen kedvezménnyel, közvetett támogatással kívánja az állam biztosítani a rászorultaknak a kedvezményes üdülés támogatását - emlékeztetett.
Karácsony Mihály ezzel cáfolni kívánta a MEOSZ megbízott üdülési koordinátorának szavait; Szőnyi Ferenc csütörtökön Siófokon az MTI-nek arról beszélt, hogy a mozgáskorlátozottak üdülési támogatása egyre csökken, a meglévő keret felhasználása sem kellően szakszerű.
Többet aludtak nálunk a külföldiek
A kutya sem megy egycsillagos szállodába
A Balaton közepén megszólalnak a harangok
Üdülési csekk: nagy port kavart az állítólagos felár
MTI