A világ részvénypiacainak mozgását az idei harmadik negyedévben is elsősorban az európai adósságválsággal kapcsolatos fejlemények befolyásolják
A világ részvény- és kötvénypiacainak mozgását az idei harmadik negyedévben is elsősorban az Európa adósságválságával kapcsolatos fejlemények befolyásolják majd, és bár a következő három hónapban nyugodtabb periódus jöhet a tőzsdéken, egy újabb emelkedő trend kibontakozása nem valószínű - áll a Generali Alapkezelő szerkesztőségünkhöz eljuttatott elemzésében.
Az állami megszorító intézkedések várható negatív hatásai és az optimista vállalati profitnövekedési kilátásokkal kapcsolatos bizonytalanságok miatt alapvetően oldalazó árfolyam-mozgásokra számíthatunk a következő negyedévben, alacsonyabb forgalom mellett. „Jelentősebb tőzsdei emelkedésre csak az év negyedik negyedévében van esély: ekkor a vezető tőzsdeindexek vonatkozásában akár 10%-os növekedésre is számíthatunk” - írja legfrissebb elemzésében Pillár Zsolt, a Generali Alapkezelő befektetési igazgatója. Pillár Zsolt az idei év második felében a június végéig közel 20%-os vagyonnövekedést felmutató abszolút hozamú befektetési alapok iránti kereslet további erősödésére számít.
A tőkepiacoknak átmenetileg megnyugvást jelenthetnek az európai államok által bejelentett költségvetési kiigazító intézkedések, azonban nyilvánvaló, hogy csupán ezek hatására nem alakulhat ki egy stabilabb gazdasági környezet, ami azt vetíti előre, hogy a globális részvénypiacokon a következő hónapokban inkább oldalazó mozgásokat láthatunk majd. A befektetők egyre inkább beárazottnak tartják a piacokat, ráadásul az európai országok adóssághelyzetével kapcsolatos hírek kijózanító hatása miatt a következő hónapokra már nem lesz jellemző a kockázatok mérlegelése nélküli töretlen optimizmus, ezért a kivárás és ezzel összefüggésben alacsonyabb forgalom jellemezheti majd a piacokat.
„A tőkepiacokon azért sem valószínű egy túlságosan attraktív trend kialakulása a következő időszakban, mert az amerikai és az európai makrogazdasági mutatókban a korábbi várakozásokhoz képest lényegesen javuló trend már nem alakulhat ki, sőt, ezek esetében is inkább csak stagnálást vagy gyengülést várhatunk. Ráadásul a vállalati profitnövekedés vonatkozásában is dinamikus, a következő két évre átlagosan mintegy 20%-os növekedést áraztak be a piacok, s nem valószínű, hogy a vállalatok e tekintetben további pozitív előrejelzéseket tesznek közzé. Éppen ellenkezőleg: a következő időszakban számíthatunk a Nokia közelmúltbéli bejelentéséhez – miszerint a cég jelentősen csökkentette árbevétel-várakozását – hasonló hírekre, amelyek növelhetik a bizonytalanságot a részvénypiacokon” - figyelmeztet Pillár Zsolt, a Generali Alapkezelő befektetési igazgatója.
A globális részvénypiacok tekintetében a Generali Alapkezelő csak az idei év negyedik negyedévében vár némi növekedést. „Legfeljebb 10%-os emelkedést tartunk valószínűnek az idei év végéig, amennyiben a második és harmadik negyedéves vállalati eredmények alátámasztják a korábbi igen optimista várakozásokat” - fejti ki Pillár Zsolt.
„Az év második felében az alacsony betéti kamatok, a tőkepiacok várható ingadozása és az attraktív visszatekintő hozamok miatt, ismét előtérbe kerülnek majd az abszolút hozamos befektetési alapok, amelyek kihasználják mind az emelkedő, mind a csökkenő tőkepiaci trendeket, s folyamatosan pozitív hozamokra és kiegyensúlyozott teljesítmény elérésére törekszenek. Így az elmúlt két év során jelentősen felülmúlták mind a részvény-, mind a kötvénypiaci indexek teljesítményét" - jegyzi meg Pillár Zsolt, a Generali Alapkezelő befektetési igazgatója.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár