1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A 2008-as évet értékelték a képviselők napirend előtt, az Országgyűlés idei utolsó ülésnapján; az MDF, az SZDSZ és a Fidesz képviselője is azt hangsúlyozta, hogy a rendszerváltás óta 2008 volt Magyarország legkevésbé sikeres éve
A 2008-as évet értékelték a képviselők napirend előtt, az Országgyűlés idei utolsó ülésnapján; az MDF, az SZDSZ és a Fidesz képviselője is azt hangsúlyozta, hogy a rendszerváltás óta 2008 volt Magyarország legkevésbé sikeres éve.

Herényi Károly (MDF) arról beszélt, hogy a kisebbségi kormányzás ártott az országnak, hiszen a kormány ahelyett, hogy fontos kormányzati teendőkkel foglalkozott volna, a létfenntartásáért küzdött. Szerinte a gazdasági és pénzügyi válság Európában Magyarországot rázza meg leginkább.

Beszélt arról is, hogy az MDF-nek sikerült az öröklési illeték részleges eltörlését elfogadtatnia az Országgyűléssel. Kiemelte: Magyarország az EU-ban csak akkor számíthat sikerre, ha a nemzeti törekvései belpolitikai konszenzuson alapulnak.

Az MDF frakcióvezetője a következő évre a politikusoknak kellő bölcsességet és illő alázatot kívánt, hogy a vállalt feladataikat a nemzet érdekében a legnagyobb hatékonysággal tudják elvégezni.

Kóka János, az SZDSZ frakcióvezetője azt emelte ki, hogy 2008-ban az ország nem került közelebb Európához, hanem inkább távolodott a piacgazdaságtól. Mint mondta, Magyarország a 2008-as évet úgy végzi, hogy a reformok elmaradásának súlyos következményével kell szembenéznie. Hozzátette: a demokráciát akkor érezhetjük stabilnak, ha tudjuk, hogy a holnap jobb lesz, mint a ma. A rendszerváltás óta 2008 volt Magyarország egyik legkevésbé sikeres éve - jelentette ki. A liberális frakcióvezető úgy fogalmazott: rosszabbul állunk, mint egy éve, ez az ellenzék és a kormány közös kudarca. Kóka János azt javasolta, hogy 2009-ben kezdjenek neki újra a reformoknak.

Navracsics Tibor (Fidesz) úgy fogalmazott: az országnak nincs szüksége Gyurcsány Ferencre, mint miniszterelnökre. Szóvá tette, hogy a kormányfő az őszi ülésszak utolsó ülésén nem szólalt fel napirend előtt. Kiemelte, hogy az elmúlt négy év alatt folyamatosan csökkent a gazdasági növekedés.

Az ellenzéki frakcióvezető szerint a válság első szele akkor érte el az országot, mikor egy belső puccs következtében Medgyessy Pétert megbuktatták és 2004 őszén Gyurcsány Ferenc lett a miniszterelnök. Szólt arról, hogy a KSH adatai szerint 2008 augusztusa és októbere között 328 ezer munkanélküli volt az országban, 17 ezerrel több mint egy évvel ezelőtt. Hozzátette: nő az államadósság, a kis- és középvállalkozások pedig az életükért küzdenek.

Medgyasszay László (KDNP) a bábolnai nemzeti ménesbirtok sorsáról beszélt. A ménes, a gazdaság a csőd szélére sodródott - jegyezte meg. Elmondta, hogy a baj ott kezdődött, mikor az április elsejétől kényszerhasznosításba adott 11 ezer hektár megműveléséhez juttatott 800 millió forint tulajdonosi kölcsönből 360 millió forintot át kellett adni a gazdaság felszámolójának. Kiemelte: a ménesbirtok csődközeli állapotát a külső beszállító cégekkel szembeni tartozások okozzák.

Keller László, a Pénzügyminisztérium államtitkára reagálásában azt mondta, a kormány minden lehetséges eszközt igénybe vett annak érdekében, hogy a ménesbirtok működését konszolidálja és fenntartsa.

Az SZDSZ megszavazza a költségvetést
Fodor nélkül nem volt gondja Kókának
A Fidesz a bankmentő csomag mellé állt
Hétfőn átmehet a Házon a válságbüdzsé

MTI

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG