281 millió határon túli oktatásra
A támogatásból romániai, szlovákiai, szerbiai, ukrajnai, horvátországi, szlovéniai, ausztriai, valamint magyarországi pályázók részesülnek - olvasható a távirati irodához eljuttatott közleményben. Mint írják, a Babes-Bolyai Tudományegyetem háttérintézménye, a Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézet 18 millió forintot kap, melyet az intézmény az elitképzést biztosító szakkollégiumi hálózatok bővítésére, a tanár-diák együttműködési formák hatékony megszervezésére, a magiszteri képzésben résztvevők támogatására kíván fordítani, továbbá bővíteni szeretné a vendégtanár-program keretében a magyar nyelvű oktatási kínálatot.
A dokumentum szerint a révkomáromi Selye János Egyetem 16,3 millió forintot fordíthat üzemeltetési költségekre. Az Újvidéki Tudományegyetem keretén belül működő Magyar Tannyelvű Tanítóképző Kar a vajdasági magyar pedagógusképzés megerősítését tűzte ki célul, azért, hogy az intézmény eleget tegyen az akkreditáció megszerzéséhez szükséges feltételeknek - tudatta a Kormányszóvivői Iroda, hozzáfűzve, hogy a tervet 21 millió forinttal támogatja a Szülőföld Alap.
Emlékeztettek arra is, hogy a Kárpátaljai Magyar Oktatásért Jótékonysági Alapítvány már évek óta küzd azért, hogy anyagi hátteret teremtsen a kárpátaljai magyar felsőoktatás fejlesztésére: az alapítvány a régió magyarságát a felsőfokú diploma megszerzésére ösztönzi, és egyben szerepet vállal a magasan kvalifikált szakemberek kiképzésében. A program 15 millió forintos támogatásban részesül - tették hozzá.
A Kormányszóvivői Iroda felhívta a figyelmet arra is, hogy a Szülőföld Alap Oktatási és Szakképzési Kollégiuma szeptemberben írja ki újabb pályázatait.
400 millió magyar dokumentufilmekre
MTI