Az 59 éves Margaret Wegner 4 éves korában megbotlott, miközben kezében volt 8 centiméter hosszú ceruzája. Az esés következtében a ceruza átszúrta arcát, és belefúródott az agyába. „Egyenesen áthatolt a bőrömön, majd eltűnt a fejemben” – mesélte Wegner a német Bild magazinnak. „Pokolian fájdalmas volt.”
Akkoriban még nem létezett olyan technika, amellyel a ceruzát biztonságosan eltávolíthatták volna, így Wegnernek együtt kellett élni az íróeszközzel, és az általa okozott krónikus fejfájással, gyakori orrvérzéssel.
Az agyba ékelődött ceruza
(Fotó: AP/Park-Klinik Weissensee)
Pénteken azonban Dr. Hans Behrbohm, a berlini Park-Klinik Weissensee fül-orr-gégész specialistája a modern technológia segítségével képes volt bemérni a ceruza pontos helyzetét, így meghatározhatta az eltávolítás kockázatának mértékét, és lehetővé vált a ceruza nagyobb részének kioperálása.
Az operáció azért volt különösen nehéz, mert a ceruza egyre feljebb került, ahogy Wegner növekedett. „Azért volt különleges az eset, mert a trauma már nagyon régen történt” – fogalmazott Behrbohm, aki már többször távolított el lövedéket meglőtt áldozatok agyából, vagy üvegszilánkokat közlekedési balesetet szenvedettek agyából.
Bár a ceruza egy 2 centiméteres darabját nem lehetett eltávolítani, az orvos szerint ez nem jelent különösebb veszélyt. Ulli Wegner német boxedző felesége élete hátralévő részére megszabadult a fejfájástól és orrvérzéstől, és az orvosok szerint hamarosan szaglása is visszatér.
A Halál Hídjai - döbbenetes képek237 ok, amiért szexelünk - a nők is AZT akarják
Szenzációs tudomány: megfejtették a lebegés titkát
Forrás: AP