A BKV álláspontja szerint a jogi alapot az a vagyonvédelmi törvény biztosítja, amelynek alapján a különböző üzletek is kamerákat szerelnek fel.
"Nem értünk egyet az ombudsman azon véleményével, hogy a közlekedés terén az érintetteknek nincs érdemi választási lehetőségük" - írták, hozzátéve: Budapesten gépkocsival, motorral, kerékpárral vagy más közlekedési eszközzel, gyalogosan, illetve egyéb közlekedési társaságok (MÁV, Volán) szolgáltatásait igénybe véve is lehet közlekedni.
A BKV közleményében kiemelte: munkatársai és utasai élethez és testi épséghez való jogát előbbre valónak tartja "a megfigyeltségtől mentes személyes szabadság, illetve az annak sérthetetlenségét tiszteletben tartó közmegegyezés" elveinél.
Induljon a banzáj: búcsúzzon el a Margit hídtól! |
Az adatvédelmi törvény szerint személyes adat akkor kezelhető, ha ahhoz az érintett hozzájárult, vagy azt törvény, illetve - törvény felhatalmazása alapján, az abban meghatározott körben - helyi önkormányzat rendelete elrendeli - olvasható Jóri András állásfoglalásában.
Az ombudsman kifejtette: a vonatkozó törvény hatálya alá nem tartozik a közüzemek azon területe, amelyek igénybevételéről az érintetteknek nincs választási lehetőségük. Ezért Jóri András nem tartja elfogadhatónak az utasok teljes körű kamerás megfigyelését.
Magyarázzák a politikusok a giga-végkielégítéseket
Lendvai: repüljön mindenki a BKV-tól!
A versenyszférában elképzelhetetlen a 100 milliós bánatpénz?
Nem is Andó írta alá a vitatott menedzserszerződést
BKV: se ereje, se joga vizsgálódni az ÁSZ-nak
Drága és késik: mi rontottuk el a metróberuházást
MTI