
Mint arról beszámolt: az új, ősszel megalakult önkormányzat 1,3 milliárd forint hitelállományt "örökölt", a 2001-ben 1,6 milliárd forintért értékesített Siotour részvények bevétele 400 millió forintra csappant (március végére az is elfogyott). De jelentősen csökkentek a normatív és egyéb állami támogatások, ami azt jelenti, hogy több mint 900 millió forinttal kevesebb forrás érkezik az önkormányzathoz, mint egy évvel korábban - sorolta a mára felgyülemlett hiány okait a közgyűlés elnöke.
Az még kérdéses, hogy mekkora összegről legyen szó egy és kétmilliárd forint között - jegyezte meg a közgyűlés elnöke. |
Elmondása szerint az idei költségvetési tervet az is "borítja", hogy az értékesítésre kijelölt önkormányzati ingatlanok eladásából a tervezett 150 millió forintból eddig mindössze 18 millió forint folyt be, az illetékbevételekből pedig időarányosan 322 millió forint hiányzik. Megjegyezte: az előbbiekhez képest ugyan nem jelentős összeg, de a két kilencfős megyei kisebbségi önkormányzat működéshez sem biztosított forrást a kormányzat, s jelenleg nincs fedezet a létszámleépítésekhez kapcsolódó végkielégítésekre sem.
"Rendkívül fegyelmezett és takarékos gazdálkodással túlélhetjük az idei évet, de ha jövőre újabb megszorítások lesznek, azzal a megyék halálos ítéletét írja alá a kormány" - fogalmazott a somogyi közgyűlés elnöke.
Ürülnek a zsebek: nem bírunk annyit vásárolni
Biztos ami biztos - pláne ha állami pénzről van szó
Kevesebb a vállalati csőd, a lakosok körében azonban szaporodik
Sokan mentek csődbe a megszorítások miatt (hanganyag)
MTI