.jpg)
Hozzátette, erre a felülvizsgálatra jelenleg is rendelkezésre állnak jogi és biztosításszervezési feltételek. A politikus - Kecskemét polgármestere, korábbi kórházi főigazgató - arra következtetett, hogy az állam sehogyan nem tudna magánjogi szerződésekkel a pénzvisszafizetést garantálni, ezért arra hívják fel az érintett biztosítókat, pénzintézeteket, hogy gondolják meg, belépnek-e a biztosítási rendszerbe.
Zombor Gábor a kormányt arra szólította, fel, hogy függessze fel az egészségügy átalakítását, amelynek - mint mondta - nagyon alacsony a lakossági és szakmai támogatása és "felelőtlen, antihumánus, gazdaságilag és üzletileg sem stabil rendszert" vetít előre. Azt, hogy az átalakításnak alacsony a szakmai támogatása, a képviselő szerint jelzi az Országos Egészségbiztosítási Pénztár főigazgatójának "pánikszerű távozása" is.
A képviselő "kiszivárgott hírekre" hivatkozva azt mondta, hogy az üzleti biztosítók pénzügyi garanciákat kérnek és menedzseri jogokat a 49 százalékos pénztári tulajdonhányad után is. Közölte: a kormányzati politikusok egymásnak ellentmondó nyilatkozatokat tesznek, Horn Gábor, a koalíciós koordinációért felelős szabad demokrata államtitkár például pénzvisszafizetési garanciáról beszél, Gyurcsány Ferenc kormányfő pedig "homályosan fogalmaz", hogy "lesz valami ilyen".
Zombor Gábor hangsúlyozta, a kormány eddig azt sem merte tisztázni, hogy milyen ellátás járna majd a járulék utáni alapellátás keretében. Előfordulhat, hogy kellemetlen meglepetés érheti a biztosítottakat - már nem jár az, ami korábban alapszolgáltatásnak számított, külön kell fizetni érte - tette hozzá.