
Az Orbán-kormány titokminisztere közölte: azt kezdeményezik, hogy Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke a nemzetbiztonsági és a gazdasági bizottság elnökeivel konzultálva kérjen fel független rendészeti, jogi, igazságügyi és gazdasági szakembereket az olajügyekben keletkezett iratok vizsgálatára. Szerinte ugyanis az elmúlt napok sajtóinformációi alapján világos, hogy azért egy kormány által felkért bizottság nézi át az iratokat, mert ezekből az derülhet ki, hogy Gyurcsány Ferenc közvetlenül érintett lehet az olajügyekben.
Kérdésre válaszolva a politikus azt mondta: megoldható, hogy a házelnök által felkért független szakemberek jogosultak legyenek államtitkot megismerni, miután az iratok nem nyilvánosak.
A nemzetbiztonsági bizottság fideszes tagja kérdésre válaszolva azt mondta: ha betartották a szabályokat, akkor nem fordulhat elő, hogy iratok legyenek az egykori olajbizottság tagjainál. |
Demeter Ervin felhívta a figyelmet arra, hogy a cégadatok szerint, a Fortus fióktelepe 1995 és 1996 között az V. kerületi Szalay utca 4. volt, majd 1996-ban a cég székhelye is ide került át. Ez az az ingatlan, amit Gyurcsány Ferenc erősen vitatható módon a közvagyonból szerzett meg a Miniszterelnöki Hivataltól - mondta a fideszes politikus, aki kijelentette: "így kapcsolódik össze Gyurcsány Ferenc ingatlanbiznisze az olajügyekkel".
A Fidesz megint előrángatott valamit, amiről egyszer már kiderült, hogy nem igaz, és Gyurcsány Ferenc nem érintett az ügyben - mondta a Demeter Ervin sajtótájékoztatóján elhangzottakra reagálva Budai Bernadett kormányszóvivő a nap folyamán tartott sajtótájékoztatóján. Mint hozzátette, a politikai riválist akarja besározni a miniszterelnök elleni vizsgálattal az ellenzéki párt. A kormányszóvivő emlékeztetett arra, hogy a szóban forgó ügyről 2003-ban már bebizonyosodott, nem érintett benne Gyurcsány Ferenc.
A kormánynak pont az a szándéka, hogy fény derüljön az olajüggyel kapcsolatos iratok tartalmára - emelte ki Budai Bernadett.
Felhívta a figyelmet ugyanakkor arra, hogy a Fidesz kezdeményezése esetében figyelemreméltó az időzítés: korábban az ellenzéki pártnak nem állt szándékában semmiféle vizsgálóbizottság felállítása, de "érdekes módon a kormány kezdeményezése után a Fidesznek fontossá vált egy hasonló kezdeményezés".
Nagy magyar titkok: olajügyben zavaros marad a kép
Ötmilliós nyomravezetői díj a megvert újságíró támadóiért
Mol-ügy: nem csak a tőzsdén negatív a hangulat
MOL-story: Gyurcsány is beszólt
MTI