Az egyes befektetések tekintetében a befektetés időtartama 3-7 év. Az Alap gazdasági célja, hogy közép- és hosszú távú befektetéseket hajtson végre korai, induló és – kisebb részben - expanziós életciklusban lévő, jelentős növekedési potenciállal rendelkező vállalkozásokban. Az Alap kiemelt feladatként jelöli meg az innovatív tevékenységet végző vagy termékek előállítását célul kitűző kisvállalkozások tőkebefektetés által történő fejlesztését.
Az Alap magánbefektetői egyharmad-egyharmad arányban Mészáros László, Gansperger Gyula és Gazda Tamás. Az igazgatóság első elnöke a vállalatfejlesztésben komoly múlttal rendelkező Csuhaj V. Imre volt (aki korábban a Regionális Fejlesztési Holding vezérigazgató-helyettese, az MFB ügyvezető igazgatója, a Magyar Vállalkozásfejlesztési Alapítvány elnöke, a Beszállítói Befektető Rt. vezérigazgatója, az első Orbán-kormány alatt a Nemzetgazdasági Minisztérium szakértője is volt, jelenleg a Start Tőkegarancia Zrt. és a Széchenyi Tőkealap-kezelő igazgatóságának elnöke), aki azonban 2010. során távozott a társaságtól, és egy másik Jeremie alapkezelő, a PortfoLion igazgatósági tagja lett. Helyét a Morandónál Gansperger Gyula vette át.
Az eddigi befektetések
A Morando Zrt. 400 millió Ft-t fektet be egy magyarországi alternatív fizetési megoldásokat nyújtó cégbe, a META MPI Kft.-be. A Meta Pénzügyi Informatikai Szolgáltató Kft. célja, hogy a magyarországi alternatív fizetési megoldások piacán meghatározó szereplővé váljon rövidtávon, az eddigi jelentős méretű készpénzfizetési piacok minél nagyobb részét konvertálhassa át elektronikus fizetéssé. A befektetés kezdeti projektjei között megtalálható a legnagyobb fesztiválok (pl.: VOLT Fesztivál, Balaton Sound, illetve a közeljövőben a Sziget Fesztivál) készpénzmentesítése, plázák és bevásárló központok törzsvásárlói rendszerének bevezetése, elektronikus utalványok kibocsátása és elszámolása, kiskereskedelmi láncok és direkt értékesítési cégek számára kialakított készpénzmentes fizetési megoldások bevezetése itthon és külföldön is.
A Fesztiválkártya a tavalyi évben, a Heineken Balaton Sound és a Sziget Fesztiválon debütált első ízben. A kártyás fizetés sikerét mutatta, hogy a két fesztiválon összesen több mint 12,000-en választották. 2011-ben a Sziget Kulturális és Menedzser Iroda Kft. nyári fesztiváljain a hivatalos fizetőeszköz az idei évtől a Fesztiválkártya.
Gerendai Károly, a Sziget főszervezője a Quart.hu-nak adott interjújában azt mondta a rendszerről, hogy eddig minden rendezvényükön bevált, de ha valami gond lenne, akkor visszaállnak a készpénzes fizetésre, amit nem azért hagytak el, mert nem működött, hanem mert azt gondolják, hogy a kártyás egy jobban működő, gyorsabb, biztonságosabb és átláthatóbb rendszer.
Soroztatunk első két részében a Primus Capitalt és a DBH Investmentet mutattuk be. A cikkekben további információt talál a Jeremie alapok létrejöttével és működésével kapcsolatban. |
Az Infirio Reklámszolgáltató Kft. vonatkozásában 110 millió Ft a teljes befektetési összeg. Az Infirio olyan országos (későbbiekben Közép-európai) digitális kommunikációs hálózattal rendelkező hálózatüzemeltető és digitális médiatulajdonos, amely az iparági legjobb gyakorlatok és az innováció párosításával folyamatosan megújul, és a hirdetők és fogyasztók igényeit szem előtt tartva, valamint az iparág többi szereplőjével szorosan együttműködve a legkorszerűbb kommunikációs formákat alkalmazza az üzenetek leghatékonyabb célba juttatására.
A Morando Zrt. 2011. folyamán további 1 milliárd forintot tervez befektetni olyan - elsősorban innovatív - céltársaságokba, amelyek a megújuló alapú energiaforrások területén tevékenykednek. A Jeremie alapok tagjait bemutató sorozatunk következő részében a Portfolion Kockázati Tőkealap-kezelőről olvashatnak.
Privátbankár - Acsai N. Ferenc