.jpg)
Simor András jegybankelnök szerint a forint intervenciós sávjának eltörlése nem várható, mert a kérdésben eltér az MNB és a kormány álláspontja, márpedig a döntést közösen kell meghozni...Részletek |
A ház augusztusra várja a következő kamatcsökkentést, és azzal számol, hogy az MNB kamatszintjének mélypontja jövőre 6,5 százalékon lesz.
Ebben a hónapban jórészt stagnált, de továbbra is felülsúlyozott maradt a forintkonstrukciók pozíciója a feltörekvő piacokon aktív globális befektetési alapok portfolióiban. A JP Morgan nemzetközi pénzügyi szolgáltató, amely a vizsgálatba bevont befektetési alapok adataiból havi indexet közöl a feltörekvő piacokon lévő befektetői pozíciók változásáról, júliusban 196 - a feltörekvő térségi adósság- és devizapiacokon összesen 371 milliárd dollárnyi befektetői tőkét tartó - alap adatait összegezte.
A JP Morgan az alapkezelőket arról kérdezi, hogy milyen mértékben tartják portfoliójukban felül- vagy alulsúlyozott pozícióban a vizsgált feltörekvő térség deviza- és kamattermék-piaci konstrukcióit. A válaszokat a ház - az alapkezelők tényleges feltörekvő piaci befektetéseivel súlyozva - plusz 10-től (jelentősen túlsúlyozott) mínusz 10-ig (jelentősen alulsúlyozott) terjedő skálán dolgozza fel. |
A JP Morgan forintpiaci indexe a tavalyi utolsó hónapban emelkedett hosszú idő óta először a felülsúlyozottságot jelző pozitív tartományba a novemberi mínusz 0,5, az októberi mínusz 1, a szeptemberi mínusz 2,2, a tavaly augusztusi és júliusi mínusz 2,5, a júniusi mínusz 2,9, a májusi, áprilisi és márciusi mínusz 2,4, a februári mínusz 2,3 és a januári mínusz 2,2 után a plusz 10 és mínusz 10 közötti indexskálán.
A 2006. júniusi forint-alulsúlyozottsági index - mínusz 2,9 - az eddigi legalacsonyabb volt Magyarország esetében a JP Morgan hasonló felméréseinek kezdete óta; ezt a ház az akkori felmérésben azzal magyarázta, hogy a piac először csalódással fogadta a kormány költségvetési intézkedési csomagját.
MTI
Határok közt ragadt a forint
Csökkenő átlaghozam a három hónapos kincstárjegy aukción