"A sajtóinformációk arról szólnak, és a tények is azt mutatják: Önök kifejezetten a Sziget fesztivál zajkibocsátása körüli évtizedes vitát próbálták így rövidre zárni" - írta Ágh Péter Székely Tamás egészségügyi és Szabó Imre környezetvédelmi miniszterhez intézett, az MTI-hez is eljuttatott írásbeli kérdésében.
A fideszes politikus véleménye szerint szokatlan, hogy a jogalkotó egy ilyen speciális, egyedi ügybe nyúl bele rendeleti úton, főként úgy, hogy – a hírek szerint – a témával kapcsolatban nem egyeztettek az érintettekkel.
A Sziget olyan automatikus szabályozó rendszert épített ki, amely bizonyos hangerősség felett leszabályozza magát. Zajvédő falakkal vették körbe a nagyobb színpadokat - legalább is ez áll tegnap szerkesztőségünkhöz elküldött közleményükben. Így viszont a zöld tárca külön engedélye teljesen felesleges. Automatikusan halkul majd el a Sziget |
"Miért gondolják Önök, hogy hatalmi szóval, egyeztetés nélküli, önkényes rendeletalkotással kell pontot tenni egy évek óta húzódó vita végére, nem pedig tárgyalásos úton?" - kérdezte.
Ágh Péter szerint az is kérdés, végeztek-e hatásvizsgálatot, hogy a rendelet miatt a Sziget környékén élőket terhelő jelentős többletzajhatás miként hat majd az emberek egészségére, nyugalmára.
A Tankcsapda 20. születésnapját ünneplő koncerttel hétfőn, az úgynevezett mínusz egyedik napon kezdődött a 17. Sziget fesztivál. A keddi "nulladik napon" Zene a rasszizmus ellen címmel a hazai és külföldi zenészek koncerteznek. Az idei Sziget fesztivál hétfőig tart az Óbudai-szigeten.
Kezdődik az őrület: Nagyszínpad! Nagyszínpad!
Bizonytalan a Sziget üzleti sikere
Sziget: minden a víruson és a félárú jegyen múlik
MTI, Privátbankár