1p
A QUAESTOR Pénzügyi Tanácsadó tizenharmadszor is áttekintette a hazai és nemzetközi gazdasági folyamatokat Navigátor című kiadványában
A QUAESTOR Pénzügyi Tanácsadó Zrt. tizenharmadik alkalommal készítette el Navigátor című kiadványát, amely befektetői számára nyújt információkat az aktuális gazdasági helyzetről mind hazai, mind nemzetközi viszonylatban.

A válságból való kilábalás elsőségéért folyó versenyfutás dobogósainak aktuális sorrendje folyamatosan változik, a megjelenő makrogazdasági adatok, jegybanki nyilatkozatok és gazdaság élénkítési lépések hatására. Az igazi verseny az Egyesült Államok, Nagy-Britannia és az Európai Unió között zajlik majd - olvasható a Navigátorban.

A magyar gazdasági növekedés feltámadásában a következő másfél évben a belső fogyasztás nem tud kulcsszerepet játszani, a gazdasági növekedés továbbra is Németországra vár. Az ottani fellendülés bizonytalansága igencsak kockázatossá teszi annak megítélését, hogy a magyar gazdaság már elérte volna a gödör alját.

Az elemzésből készült kivonat szerint a hazai piacon az elmúlt időszak legfontosabb fejleményeinek egyike az volt, hogy a külföldi vásárlók és intézményi befektetők újra visszatértek a magyar börzére. Ennek fő oka a globális kockázatvállalási hajlandóság megnövekedésében keresendő. A nagy külföldi alapkezelők a részvénypiaci raliban növelték kitettségüket a fejlődő piacokon, így a hazai részvények terén is.

Továbbra is tág játéktér nyílik az EUR/USD devizapárban

Az amerikai gazdaság erőteljes visszaesése tovább fékeződött. Az egyelőre gyenge munkaerőpiaci környezet ellenére többen azzal számolnak, hogy a lakossági fogyasztás a harmadik negyedévben már támogathatja a növekedést. Azonban az egyszeri kormányzati adójóváírás, az újlakást vásárlók támogatása, és a roncsautó program átmeneti jövedelem-növelő hatásai lassan kifutnak, és elsősorban ezen költségvetési ösztönzők álltak a kedvezőbb adatok mögött. A lakáspiacról érkező friss adatok is egyre biztatóbbak, azonban az eladatlan lakások és elárverezések magas szintje lassíthatja a növekedést. A dollár gyengülését támogatják az amerikai költségvetés finanszírozásával kapcsolatos kockázatok, illetve az emelkedő olajárak által generált inflációs félelmek, illetve a részvénypiaci optimizmus is.

Továbbra is ésszerűnek tűnik az EUR/HUF vétel
 
Messze még az alagút vége Magyarország számára. A magyar gazdaság visszaesése fokozódott a második negyedévben. Az ipar tovább gyengélkedik, a lakossági fogyasztást pedig az áfa-emelés vetheti vissza, fékezve ezáltal a gazdaság fellendülését. A német gazdaság jó teljesítménye kisegítheti a mélypontról a gazdaságot, azonban a Németországban sorra megszűnő gazdaság-élénkítő csomagok az itthoni növekedés egéről sem oszlatják el a felhőket. A fellendülés megindulásának elengedhetetlen feltétele a hitelezési aktivitás megélénkülése, ezen a téren azonban tovább folytatódott a csökkenés. Jóllehet a kockázati mutatók rengeteget javultak, de annak valószínűsége, hogy a mutatókban ismét jelentős romlás következik be, ugyanolyan nagy, mint korábban volt.

Ésszerűnek tűnik: OTP-eladás, Egis-csökkentés, búza vétel

A részvény valóban nem nyaralt.
A tőkepiaci optimizmus egészen a nyár végéig kitartott, sőt valójában augusztusban tűnt úgy, hogy a fák mégiscsak az égig nőnek. A mérhetetlen optimizmus eleinte a pozitív, de korántsem egyértelműen a fellendülést jelző adatokba kapaszkodott, majd pedig a válság mentsvára, a kínai részvénypiaci emelkedés nyújtott segítséget a világ tőzsdéinek. Jelenleg hangulat tekintetében egy forró nyarat követően ugyanott vagyunk, ahol tavasszal, ismét egy lehetséges korrekció valószínűségét és mértékét kell latolgatni. A kínai piacon azóta már le is zajlott egy jelentős, 20% feletti korrekció, az amerikai piacon ez a korrekció azonban még várat magára.

A hazai piacot továbbra is a nemzetközi hangulat mozgatta, így amíg nem csökken jelentősen a kockázatvállalási hajlandóság, tovább folytatódhat az emelkedés. A kedvező környezetben a magyar börze ismét egy kalap alá került a régiós piacokkal, és a befektetők újra nem figyeltek a makrogazdasági adatokban mutatkozó jelentős különbségekre. A QUAESTOR elemzői komoly kockázatként értékelji, hogy a hangulat romlásával ismét differenciálni kezdenek a külföldi befektetők, és egy esetleges eső piacot a hazai börze túlteljesíthet a csökkenésben - olvasható a QUAESTOR Pénzügyi Tanácsadó Zrt. Navigátor című kiadványából készített kivonatban.

Hiába hoz a válság külkertöbbletet: nehéz út vár ránk
Viszlát, Európai álom: irány a süllyesztő?
Németország a vártnál jobban felpörög
Magyarországot tartják a legnagyobb vesztesnek
Több hullámban fog elmúlni a válság 

Privátbankár

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG