Tarlós István szerdán a Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége (FVOSZ) budapesti fórumán úgy fogalmazott: az mégsem járja, hogy a magyar vállalkozók hátrányosabb helyzetben vannak, mint a külföldiek, akár az adókedvezmények szempontjából, akár az állami szubvenciók elérhetőségének tekintetében.
Arról beszélt, az arányérzék és az igazságérzet is azt kívánja, hogy a hazai vállalkozókat - ahogy más civilizált európai országokban is - kedvezőbb helyzetbe kellene hozni.
Tarlós István szerint ha azonos vagy hasonló feltételek mellett pályáznak külföldi és hazai vállalkozók, akkor utóbbiakat kell "kedvezményezni", azaz kedvezőbb helyzetbe hozni.
A jelölt szerint ma a magyar vállalkozók saját hazájukban szinte vendégeknek számítanak.
Közölte, mivel az FVOSZ egy új vállalkozói kultúra kialakítását tűzte ki célul, ő pedig az új politikai kultúra megteremtését, ezért szándékaik egybeesnek, így - amennyiben főpolgármester lesz - számíthatnak rá.
Az adózási kérdésekről szólva egyebek mellett azt mondta, szerinte a helyi adók körét felül kell vizsgálni. Az iparűzési adót "vitatott adóformának" mondta, és utalt arra, korábban is felvetődött, hogy az párhuzamos adózásnak minősülhet.
Úgy fogalmazott: "valamivel az iparűzési adót egyenesen ki lehet vagy ki kell váltani". Úgy látja, az egész adóztatási rendszert úgy kell alakítani, hogy az ne adócsalásra ösztönözzön, hanem becsületes adófizetésre.
Elmondta, arra lát lehetőséget, hogy a vállalkozói szféra adózási körülményeit alapvetően megváltoztassák, és hogy a vállalkozói környezet feltételein javítsanak.
MTI