Bajnai elmondta: a nemzetgazdaságilag kiemelt beruházásoknál az engedélyezési folyamat egyszerűsödik és lerövidül a jövőben. A miniszter kitért arra, hogy a kormány és a Daimler Benz a napokban aláírta azt a memorandumot, amelyben rögzítették a feladatokat, ebbe a folyamatba illeszkedik a nemzetgazdaságilag kiemelt jelentőségű beruházásról hozott szerdai kormánydöntés.
Bajnai Gordon emlékeztetett arra, hogy a Kecskeméten 800 millió euró beruházásból épülő Mercedes gyár 2.500 közvetlen és további mintegy 10 ezer közvetett munkahelyet teremt.
A tájékoztatón a miniszter kifejtette: a parlament nemrégiben elfogadta annak a mintegy 30 jogszabálynak a módosítását, amelyek lehetővé teszik a nagyobb beruházásoknál a hatósági eljárások egyszerűsítését, gyorsítását.
Bajnai Gordon szerint emellett további deregulációs lépések várhatóak elsősorban a vállalkozások adminisztrációs terheinek csökkentésében. A miniszter közölte: a deregulációs lépések is hozzájárulnak ahhoz, hogy Magyarország megőrzi, illetve javítani is tudja a tőkevonzó képességét.
A további deregulációra vonatkozó kérdésre válaszolva a miniszter elmondta, hogy Magyarországon a GDP 6,5-6,8 százalékát teszi ki a vállalkozások adminisztrációs terhe, és ha ezt sikerülne az uniós átlagra, 3,5 százalékra levinni néhány év alatt, akkor 750 milliárd forint maradhatna a vállalkozásoknál. Közölte: az első félév adatainak kiértékelése után, augusztus végén reálisan várható, hogy a közterhek csökkentésére javaslattal áll elő a kormány.
Kérdésre válaszolva Bajnai Gordon elmondta: mintegy 40 nemzetgazdaságilag kiemelt jelentőségű beruházás van Magyarországon.
Kocsiból nem megy az új
Nem fizet jól a hazai autóipar
A kecskeméti ingatlan lesz a legjobb befektetés?
Mercedes és a foci EB - slágertémák
MTI