Pórul járhat az, aki eddig nem biztosította jégverés ellen a terményeit, mert május 31-e volt az utolsó nap, hogy megtehette. Ugyanakkor szinte pontosan ez volt az a dátum is, amikor megkezdődött az elmúlt évek leghosszabbnak és legerősebbnek ígérkező nyári jégviharos időszaka, legalábbis a meteorológiai előrejelzések szerint.
Terménykárra tehát már nem lehet szerződést kötni, így azok, akik elfelejtették a határidőt, csak az időjárás kegyességében bízhatnak, kártérítést ugyanis akkor sem kapnak, ha mindenüket elveri a jég – mondta Németh Péter, a 25 biztosítóval szerződésben álló CLB Független Biztosítási Alkusz Kft. kommunikációs vezetője.
De pórul járhatnak a jégzivataros időkben azok is, akik csak most kapnak észbe, hogy ingatlanukra és ingóságaikra sem kötöttek viharkárra is érvényes biztosítást, mert egyre több szolgáltató szigorít a feltételeken. Sorra élnek a 15 napos moratóriummal, ami azt jelenti, hogy az új ingatlan- és értékbiztosítási szerződéseket csak a megkötéstől számított bő két hét elteltével „élesíti” be. Ez azt jelenti, hogy ez idő alatt akkor sem fizetnek kártérítést, ha egy természeti katasztrófának is beillő vihar porig rombolja az érintett ügyfél házát.
A CLB szakértője szerint az eddigi szélsőséges időjárást is figyelembe véve felelőtlenség a biztosításon spórolni, mert havonta már 3 –4 ezer forintért akár tízmilliós kártérítést is garantálnak a szolgáltatók. Az ingatlan és értékbiztosítás terén nagy a kínálat, a havi díjért kapható szolgáltatás részleteiben nagy a szórás, ezért érdemes gondosan tanulmányozni az egyes biztosítók ajánlatát – figyelmeztet az alkusz.
Privátbankár