.jpg)
A Reformszövetség társadalompolitikai munkacsoportja felméri a tervezett – és a Gazdaságpolitikai Munkaközösség által javasolt – államháztartási változtatások kihatását a társadalom egyes, mindenekelőtt hátrányos helyzetű csoportjaira; emellett alternatív javaslatokat dolgoz ki az ellátórendszerek reformjára.
Glatz Ferenc előterjesztése alapján négy témakört dolgoznak fel: 1. a szegénység anyagi-kulturális-erkölcsi helyzetére gyakorolt hatása; 2. a nyugdíjasok, illetve idős emberek jövője; 3. a vidéki térségek fejlődése-hanyatlása, különös tekintettel a kistelepülésekre és a leghátrányosabb helyzetű kistérségekre; 4. munkaerőképzés és munkaerő-átképzés rövid- és középtávú programja.
A Munkaközösség a négy témakört párhuzamosan dolgozza ki, s egyben törekedni fog arra, hogy a társadalompolitikai, demográfiai, képzési és térségi-vidékpolitikai szempontok koherens rendszert eredményezzenek, hasonlóan a gazdasági csomagtervhez. Glatz Ferenc hangsúlyozta: „A gazdaságpolitikai javaslatcsomag alapelvei nem csorbulhatnak. Meg kell őrizni az állam fizetőképességét, megakadályozni a további eladósodást, felszámolni az állami beruházások terén a presztízs- és értelmetlen beruházásokat, elsősorban ezzel kell csökkenteni a kiadásokat. Sürgősen szükséges a takarékosság mellett a vállalkozást élénkítő és munkahelyteremtésre ösztönző adópolitika, a bürokrácia drasztikus csökkentése, valamint új szakmunkásképző és átképző rendszer kiépítése. A szociális rendszer igazságossága számukra azt jelenti: a rászorultság elve érvényesüljön.” A Reformszövetség alapítóinak közgyűlése március 18-án fogadta el Glatz Ferenc indítványát és állást foglalt a „sürgősség” és a „kidolgozás szakszerűségének” összhangja mellett.
Nem lesz MSZP-SZDSZ koalíció
A világ adócsökkentéssel kezeli a válságot
Lendvai: nemzeti kormányt, radikálisabb lépésekkel
Kormányrudat kap a Reformszövetség?
Még mélyebb recessziót hagy maga után Gyurcsány
Privátbankár