Kifejtette, hogy a turisztikai és gyógyturisztikai területen a termálfürdők fejlesztése a legfontosabb, hiszen termálvizekben Magyarország a világ ötödik leggazdagabb országa.
A Nemzeti Fejlesztési Terv 2004 és 2006 közötti időszakában a híres műemléki fürdők - mint a budapesti Széchényi, a Lukács vagy az egri Török-fürdő - felújítására fordítottak nagy összeget.
A mostani hétéves fejlesztési időszakban a vidéki, jelentős forgalmú fürdők beruházására fordít a kormány jelentős pénzeket. Az öt legnagyobb projektre - a zalakarosi mellett a hévízi, a bükfürdői, a hajdúszoboszlói és a szegedi fejlesztésre - összesen 9 milliárd forint támogatást biztosít a kormány. Ezen belül is a zalakarosi építkezés esetén összesen 810 millió forint hazai és uniós forrású támogatásról van szó - közölte a miniszter.
Molnár Csaba nemcsak a Zalakaroson készülő fürdőfejlesztést tekintette meg, de kitért arra is, hogy a város és térsége - méretét tekintve - szinte egyedülálló mértékű pályázati támogatáshoz jutott az elmúlt öt esztendőben. Az uniós csatlakozás óta 19 nyertes pályázat révén együttesen több mint másfél milliárd forinthoz jutott Zalakaros és a környező települések.
Horváth Vencel, a zalakarosi Gránit Gyógyfürdő Zrt. elnök-vezérigazgatója elmondta: összesen mintegy 2,7 milliárd forintot fordítanak a két ütemben, 2011 tavaszára megvalósuló beruházásra. Az első ütemben egy négyszintes új fogadóépület készül, amelyben a kezelőhelyiségeknek, öltözőknek is jut hely, a második ütemben pedig a régi fedett fürdőt újítják fel és bővítik új szolgáltatásokkal.
Beszámolt arról is, hogy az országszerte tapasztalható mintegy 15 százalékos vendégszám-csökkenésnek legfeljebb az ötöde érződik Zalakaroson, a válság ellenére ezért is reményekkel kezdték el tavaly ősszel az építkezést.
Peresztegi Imre, a kivitelező ZÁÉV Zrt. vállalkozási igazgatója arról számolt be, hogy jelenleg a zalakarosi fürdőfejlesztés a térségben a legnagyobb magasépítési beruházás, amelynek munkálataival ütem szerint a szerkezetépítés végén tartanak. Hozzátette, hogy az ilyen méretű beruházások jelentős foglalkoztatási lehetőséggel járnak, jelenleg az építkezésen átlagosan 100 dolgozót alkalmaznak, de hamarosan 130-150-re bővítik a létszámot.
Szezonja van a munkának
Már hat utazási irodát töröltek idén
Nincs válságban az ukrán turizmus
Falusi turizmus: adó minden fillérre, így nem éri meg
Gyengélkedik a nemzetközi turizmus
MTI