.jpg)
Abu Dhabi vezeti az iroda bérleti költségek emelkedésének listáját (helyi fizetőeszközben és mértékegységben számítva). Az olajban gazdag városban a bérleti költségek 103 százalékkal nőttek az elmúlt évben. A top 50 piac közé tíz ázsiai város került be, közülük is három az első tízbe: Új-Delhi második helyen, 79 százalékos évi bérleti költség-növekedéssel, Szingapúr ötödik lett 54 százalékkal, és Bombay végzett a hatodik helyen, 45 százalékos emelkedéssel az elmúlt 12 hónapban.
Az észak-amerikai régióban a leggyorsabban a kanadai Edmontonban növekedtek a bérleti díjak (60 százalék), amely a 4. helyet hozta a világranglistán. New York belvárosa a 10. poziciót szerezte meg 43 százalékos növekedéssel.
A CB Richard Ellis “Globális irodabérleti-díjak” című felmérésben vizsgált 176 irodapiac 90 százalékában pozitív növekedést mutat az elmúlt 12 hónapban 2007 első negyedévéig. |
Budapesten is növekedésnek indultak az árak a prémium kategóriában, ma már 10 százalékkal drágábban lehet bérelni ilyen irodát, mint egy évvel ezelőtt. Varsóban egy év alatt ugyanakkor 20 százalékkal mentek fel az árak, míg Prágában csaknem azonos szinten maradtak. A közép-európai fővárosok legdrágábbja így Varsó, míg a legolcsóbb Prága, Budapest 21 euró/négyzetméter/hó árszinttel a kettő között található.
Egyre vonzóbbak a városok
Ingatlanirodák: velük vagy nélkülük?
Ki profitál az intelligens irodaházakból?
Melyik lesz a világ legmagasabb épülete? Képek
Nem csúszik a kormányzati negyed