Absolut privatizáció: hol áll meg a vodkásüveg?
Mats Odell pénzügyminiszter, aki kedden veszi fel a kapcsolatot az érdeklődő cégekkel, közölte, hogy a svéd kormány az árat tekinti a legfőbb eladási kritériumnak. A miniszter úgy vélte, hogy a vodkaféleség gyártása folytatódik majd Svédországban, de ezt nem tekintik a cégeladás feltételének.
A svéd jobbközép kormány további öt, részben vagy teljesen állami tulajdonban lévő cég teljes vagy részleges privatizációját is tervezi, köztük a jelzáloghitelező SBAB pénzintézetet, az OMX tőzsdei üzemeltetőt, a Vasakronan ingatlanforgalmazó céget. A kormány mintegy 200 milliárd korona (31 milliárd dollár) bevételt remél 2010-ig a tranzakciókból. A Vin and Sprit eladásának előkészítési szakasza lezárult, most a végrehajtási szakasz következik, és a tranzakciót a jövő évben bonyolítják le - közölte a miniszter. Az italgyártó cég után az OMX tőzsde következik, amely iránt a dubai tőzsde és a Nasdaq is érdeklődik.
Odell szerint a privatizációt nem befolyásolja a globális hitelpiaci válság, mivel olyan "minőségi" cégeket kínálnak eladásra, amelyeket nem érintenek a piaci zavarok.
Napi két sör, vagy kétnaponta egy vodka
100 milliárdot vontat össze jövőre a MÁV-Trakció
Az oroszok visszasírják a tervgazdaságot
Ötször értékesebb az állami vagyon
MTI