Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
Kevés, ha az adóhatóság nagyobb szigorral lép fel azokkal szemben, akik eltitkolják jövedelmüket - olvasható szakértők véleménye a Magyar Hírlapban
Szakértők szerint kevés, ha az adóhatóság nagyobb szigorral lép fel azokkal szemben, akik eltitkolják jövedelmüket, inkább olyan rendszert kellene megalkotni, amely ösztönzi az adózók jogkövetését. A Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének fórumán ma Szikora János, az APEH elnöke tart előadást
"Szakértők bevonásával, széles körű társadalmi egyeztetéssel mielőbb hozzá kellene látni a magyar adórendszer átalakításához" – mondta Lőcsei Tamás, a PricewaterhouseCoopers cégtársa. Szerinte, ha a kormány rászánná magát, két év alatt meg tudna csinálni egy átfogó reformot. Egyébként a parlamenti pártok is egyetértenek abban, hogy az adórendszer átalakításra szorul. Kevesen fizetnek sok adót, míg a magas járulékterhek elől többen a feketegazdaságba menekülnek. A magyar gazdaság versenyképességének erősítéséhez elengedhetetlen lenne a foglalkoztatás bővülése, de ezt sem a magas adók, sem a konvergenciaprogram nem segíti elő. Lőcsei szerint az egykulcsos adó nem jelentené az élőmunka terheinek csökkentését. Akik minimálbér körüli összeget keresnek, rosszabbul járnának - írja a Magyar Hírlap.
Vámosi-Nagy Szabolcs, az Ernst & Young igazgatója szerint az egykulcsos adó jövedelemátrendeződést hozna a kis jövedelműek terhére, tehát szociálisan nem indokolható. Tőlünk nyugatra nem alkalmazzák, keletre van rá példa – mondta Vámosi-Nagy, majd hozzátette: "Jelenleg túlzott progresszivitás figyelhető meg az adóban. Az egykulcsos adó és a jelenlegi rendszer tehát a két véglet. Én egy mérsékeltebb progresszivitású személyi jövedelemadó híve vagyok".
Abban szinte mindenki egyetért, hogy szélesíteni kell az adóbázist. Lőcsei kiemelte, hogy ehhez kevés, ha az adóhatóság nagyobb szigorral lép fel azokkal szemben, akik eltitkolják jövedelmüket, és kibújnak az adófizetés alól. Ezért mindenképpen olyan rendszert kellene megalkotni, amely arra ösztönzi az adózókat, hogy betartsák a törvényeket.
Az adóeltitkolás nemcsak nálunk, hanem az egész unióban probléma. Az adócsalók évente 200-250 milliárd euró kárt okoznak a tagországokban.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár