.jpg)
A pénzügyminiszter leszögezte, Magyarországon nincs rá törvényi lehetőség, hogy az állam a tőzsdén részvényt vásároljon.
Friss tőzsdei árfolyamok
A miniszter aláhúzta, egyelőre nem hozzák nyilvánosságra, hogy milyen módszerrel szeretnék kivédeni az esetleges ellenséges kivásárlást, mivel az rontaná a tervezett módszer hatékonyságát, a fellépés hatását. "Ha ismertetném azokat az eszközöket, amelyeket a kormány tervez az ellenséges kivásárlások megakadályozására, akkor rontanám a pozíciónkat" - hangoztatta a pénzügyminiszter. Aláhúzta: a magyar szabályozás szerint a részvényvásárláshoz felhatalmazással kellene rendelkeznie valamilyen állami intézménynek, és ez a felhatalmazás csak nyilvánosan születhetett volna meg. Veres János elmondta ilyen felhatalmazás ma nincs, nincs olyan törvényi rendelkezés, amely lehetővé tette volna, hogy bármelyik erre hivatott magyar állami intézmény esetleg részvényvásárlásba fogjon.
Kiemelte, hogy egyelőre nem lát sürgető kényszert arra vonatkozóan, hogy már a közeljövőben el kellene fogadni ilyen új szabályt, leghamarabb szeptembertől várható ezzel kapcsolatos törvényjavaslat beterjesztése. |
Az ingatlanadóval kapcsolatban elmondta, hogy amíg a kormánynak nincs a következő évi adótörvényekre vonatkozóan kialakult álláspontja, addig nem nyilatkozik a kérdésben, ezt követően azonban a sajtó rendelkezésére áll.
Az iparűzési adóval kapcsolatos kérdésre úgy válaszolt, hogy az ehhez hasonló olasz adóval kapcsolatban az Európai Bíróság már kialakította álláspontját, EU-konformnak találta azt. "Nem látok okot arra, hogy a jelenlegi magyar iparűzési adó ellen aggály merüljön fel" - mondta. Az Európai Bíróság ma kezdi tárgyalni a magyar helyi iparűzési adó ügyét, döntés az őszre várható.
A kormány keresztbe tesz az OMV-nak?
Gazprom-kézre kerülnek a Mol-papírok?
MOL-story: Gyurcsány is beszólt
MTI