.jpg)
A megkérdezettek fele volt azon a véleményen, hogy az országgyűlés oszlassa fel magát és legyenek előrehozott választások, míg 44 százalék szerint inkább a parlament válasszon új kormányfőt. A Fidesz szavazóinak 79 százaléka az előrehozott választások mellett voksolt, míg az MSZP táborán belül a parlament által választott új kormányfő megoldása bírt 73 százalékos támogatottsággal.
A tájékoztatás szerint a Fidesz támogatottsága az összes megkérdezett körében februárhoz hasonlóan 28 százalék, az MSZP-é 11 százalék, ami 1 százalékkal alacsonyabb mint egy hónappal ezelőtt. A két kisebb parlamenti párt közül mind az MDF, mind az SZDSZ támogatottsága 2 százalék az összes választásra jogosult körében, vagyis az MDF támogatottsága 1 százalékkal csökkent, az SZDSZ-é viszont 1 százalékkal növekedett.
A Jobbik szavazóinak aránya változatlanul 1 százalék, a többi párt együttes támogatottsága 2 százalékos. A bizonytalanok és a pártpreferenciájukat eltitkolók aránya 30 százalék, a megkérdezettek 17 százaléka pedig vagy biztosan nem menne el szavazni, vagy nincs olyan párt, amelyikre szavazna - állapították meg.
Ön kit látna szívesen a miniszterelnöki székben? Szavazzon! |
Felmérésük szerint a biztos pártválasztók között 67 százalék a Fidesz és 22 százalék az MSZP aránya, s csak ez a két párt jutna most az Országgyűlésbe.
A kormánnyal elégedetlenek aránya 80 százalékra nőtt, és folyamatosan emelkedett a kormányváltást támogatók aránya. Januárban a megkérdezetteknek 40, februárban 50, márciusban már 60 százaléka várt kormányváltást, s az MSZP szavazók 16 százaléka is a kormányváltás mellett tette le a voksát.
Orbán Viktort 42, míg Gyurcsány Ferencet 19 százalék látná szívesen a miniszterelnöki székben, a bizonytalanok közül 31 százalékuk bízott inkább Orbán Viktor és csak 14 százalékuk Gyurcsány Ferenc képességeiben.
Orbán: teremtsünk egy új világot!
Orbán: mekkmestert keresnek, nem miniszterelnököt
Az SZDSZ Bokrost akarja!
Az SZDSZ besokallt: kiszállnak
Lesz jelölt, de nagy a titkolózás
Gyurcsány végjátéka egyre zavarosabb
"Magyar kormányfőnek lenni kétes dicsőség"
Kormányválság 2009
Minden, amit tudni érdemes: részletek >>>
MTI