Az egyetemek is versenyeztek a hallgatókért
Mint mondta, az említett két témában azért kérik az oktatási tárca segítségét, hogy váljon világossá, az eredmények összhangban vannak-e a párt felsőoktatási célkitűzéseivel.
Tatai-Tóth András elmondta: újdonság volt az idei felvételi rendszerben, hogy az intézmények is versenyeztek a hallgatókért. Mint hozzátette, az is újdonságnak számított, hogy az idén a felsőoktatási intézményeknek nem volt meghatározott keretszámuk az államilag támogatott hallgatók létszámára vonatkozóan.
A szocialista képviselő beszámolt arról, hogy az 56 ezer államilag támogatott képzésre felvett hallgató közül mindössze 487-en vannak a hátrányos, illetve halmozottan hátrányos helyzetűek. Az MSZP-frakció oktatási munkacsoportjának vezetője szerint az idei felvételik "nyertesei" a fővárosi egyetemek és főiskolák, míg a vidéki főiskolák nem sorolhatók ebbe a kategóriába.
Tatai-Tóth András elmondta: a felsőoktatási felvételi adatok visszaigazolták azt a kormányzati szándékot, hogy növekedett a természettudományos és a műszaki képzésre jelentkezők száma.
Ágh Péter, a Fidesz országgyűlési képviselője úgy reagált: a tandíjjal a kormány elzárja a főiskolákra, egyetemekre vezető utat a szegényebb családokból származó fiatalok előtt, hiszen a tanulás a szülők anyagi lehetőségén fog múlni. A Fidesz szerint meg kell adni az embereknek azt a lehetőséget, hogy népszavazáson mondjanak véleményt a tandíjról.
A gatyánk rámegy az iskolakezdésre
Kétszínű pontszámok
Még egy esély, de csak papíron
MTI