Az MDF megint lépett egyet a tőzsdeélénkítés felé
Herényi Károly közleményében hangsúlyozta: javaslatuk a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) és tekintélyes pénzpiaci szereplők ötpontos intézkedés-tervezetére épül. Mint írta, a magyar tőkepiacok élénkítése érdekében megalkotott tőzsdei ötpontos intézkedéstervezet megvalósítására politikai többség kovácsolódott össze, hiszen a pártok nyilatkozatai alapján a célokban az MDF, a Fidesz-KDNP és az SZDSZ is egyetért.
"Az MDF bízik abban, hogy a többi párt a parlamenti vitában is kifejezésre jutatja azt a támogató szándékot, amit a nyilvánosság előtt felvállalt" - fogalmazott közleményében az ellenzéki politikus.
Herényi Károly kiemelte: az MDF elkötelezett az ötpontos csomag mielőbbi megvalósítása mellett, hiszen az egybecseng A középosztály 13 pontjának céljaival és konkrét intézkedéstervezeteivel: több ponton egyszerűsítené a magyar adó- és illetékrendszert, illetve ösztönözné az MDF számára különösen fontos öngondoskodást. Hozzátette: a demokrata fórum korábbi, a hazai nagyvállalatok részleges tőzsdére való bevezetésének fontosságát szorgalmazó kezdeményezése is találkozott a BÉT ez irányú javaslatával.
Herényi Károly közölte azt is, hogy kiemelten támogatják a hosszú távú befektetési számla bevezetését, amellyel hároméves megtakarítás után mentesülni lehetne az árfolyamnyereség- és a kamatadó alól, hiszen A Középosztály 13 pontjának egyik sarkalatos eleme a megtakarítást büntető adók eltörlésének kezdeményezése.
Az MDF az ingatlanadó bevezetését már korábban az adórendszer gyökeres reformjához és egyszerűsítéséhez kötötte, ennek megfelelően a párt a BÉT ehhez kapcsolódó, az ingatlan- és a tőkepiacok közötti átjárhatóságot célzó javaslatát is támogatja, hiszen az ösztönzi az öngondoskodást és előtakarékosságot.
Az MDF javaslata szerint nem kellene adót fizetni akkor, ha valaki egy ingatlan eladását követően a pénzt nem ingatlanba, hanem nyugdíj-előtakarékossági, vagy esetleg az új hosszú távú befektetési számlára helyezi. Herényi Károly emlékeztetett: Dávid Ibolya pártelnök már májusban támogatandónak nevezte a tőzsdeelnök elképzelését arról, hogy a nemzeti alaptanterv részévé váljon a pénzügyi ismeretek oktatása, mert ezek egyik alappillérét képezi az öngondoskodás és az előtakarékosság fontosságának felismerésében.
MTI