Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
Gyurcsány Ferenc miniszterelnök az egészségügyi biztosítási - modellel kapcsolatos koalíción belüli vitát természetesnek tartja. Ezt a kormányfő szerdán írta blogjában
Gyurcsány Ferenc miniszterelnök az egészségügyi biztosítási - modellel kapcsolatos koalíción belüli vitát természetesnek tartja. Ezt a kormányfő szerdán írta blogjában. "Azokat a kérdéseket, amelyek ma a koalíció asztalán szerepelnek én a természetes viták közé sorolom" - fogalmazott Gyurcsány Ferenc
A koalíció alapját nem személyes barátság vagy emberi érzelmek adják, hanem az a kötelezettség, hogy kormányozni kell az országot - fejtette ki a miniszterelnök hozzáfűzve, hogy az MSZP-nek és az SZDSZ-nek együtt kell működni, de emellett fenn kell tartani a saját világlátást és programot is. A bejegyzésben hangsúlyozta: a koalícióban az elmúlt időszakban együttműködésre törekedett. Gyurcsány Ferenc szerint a kormányzás egészével kapcsolatos gondokat nem lehet úgy leegyszerűsíteni, hogy "mindig a másikkal van a probléma".
A Kereszténydemokrata Néppárt szerint félő, hogy a kormányzat válsága megakadályozza, hogy lényegi változások indulhassanak el a rendőrségnél - mondta a párt szakpolitikusa azt követően, hogy Bencze József országos főkapitány szerdán megnevezte jelöltjeit a két posztra.
A politikai életről annak a véleményének adott hangot, hogy míg az SZDSZ és az MDF erőteljes piacpárti elveket vall, addig a Fidesz és a KDNP államközpontú politikát követ. A legnagyobb ellenzéki párt és a kereszténydemokraták a versenyben kevésbé hisznek, sokkal inkább az atyáskodó, újraosztó állam szerepében. A szocialisták álláspontja mindkettőtől eltér: más-más helyzetekben és más-más célokkal másra használható az állam és másra a piac, másra a verseny és másra a szolidaritás - folytatta a miniszterelnök.
Az egészségügyi átalakítással kapcsolatban a biztosítási modellről szólva kifejtette: "Magyarország rendszerváltás óta eltelt időszakának egyik legösszetettebb feladata ez". A kérdésben alapos egyeztetésre van szükség, "normális, hogy egy ilyen vita sokáig tart, és az lenne a szokatlan, ha a két ennyire eltérő gondolkodású és világnézetű pártnak egy pillanat alatt lenne közös megoldása" - jegyezte meg Gyurcsány Ferenc hozzátéve, hogy a szocialista párt és a szabad demokraták közötti véleménykülönbséget nem tartja rendkívüli vitának, válságnak.
Felhívta a figyelmet arra, hogy a jelenlegi biztosítási - rendszeren változtatni kell, "de változtatni csak akkor tudunk, ha megállapodunk. Ha ez nem sikerül, minden marad a régiben".
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár