.jpg)
Az állami közüzemi szolgáltatások terén előírás, hogy az elektromosság mind nagyobb részét megújuló forrásokból nyerjék, ez a szél-, nap- és vízenergia növekedéséhez fog vezetni. Az EIA adatai szerint 2030-ig azonban nem fog változni lényegesen a jelenlegi energiaszerkezet: a kőolaj, a földgáz és a szén - a hagyományos fosszilis energiahordozók - által képviselt tavalyi 85 százalékos arány csak 83 százalékra mérséklődik.
Az EIA előrejelzése szerint az Egyesült Államok energiafogyasztáshoz kapcsolódó széndioxid-kibocsátása a tavalyi 5890 millió tonnáról 2030-ig 7373 millió tonnára emelkedik. |
A hatóság előrejelzése szerint az olajár a jelenlegi 90 dolláros hordónkénti szintről 2016-ig 58 dollárra csökken, ahogy újabb készletek nyílnak meg a világpiac számára. Az EIA szerint az elkövetkező 10 évben több OPEC-országban és azokon kívül is fokozni fogják a kitermelést. A Kőolajexportáló Országok Szervezete (OPEC) olyan arányban növelni a termelést, hogy a világpiacon megtarthassa a 40-44 százalékos hányadát.
Az amerikai olajkitermelés 2019-ig várhatóan napi 6,4 millió hordóra növekszik a tavalyi 5,1 millióról, amit a Mexikói-öbölbeli mély vízi lelőhelyek fognak biztosítani. A földgázkitermelés az alaszkai gázvezeték 2020-ra történő megépítésével a tavalyi 400 milliárd köblábról 2021-ben 2000 milliárdra fog növekedni.
Asztalhoz ült a Mol és a Gazprom
Zöldenergia: hozzáállás kérdése
Gázáremelés tavasszal és nyáron is?
Inkább a 80-hoz fog tartani az olajár (hanganyag)
MTI