Ezek a tanácsok is szerepelnek azon a "Nyolc mit ne kérdezz" című plakáton, amely Peking központjában, a Tungcseng (Dungcheng) kerületében igazítja el a lakókat arról, hogy milyen témákat illik szóbahozni az olimpiára érkező vendégekkel.
Kínában régi hagyomány pontokba szedni a tudnivalókat, a továbbiakban már nem is részletezik azokat, a szám puszta említése felidézi az egész sorozat tartalmát. A Tungcseng kerülethez tartozik a központi Tienanmen tér, valamint a Tiltott város az első számú idegenforgalmi látványossággal, a Palotamúzeummal, és itt van az a csarnok is, amely az ökölvívótorna színhelye lesz az augusztus 8. és 24. közötti olimpiai játékokon.
A külföldiekkel való társalgás etikettjéről tájékoztató plakátból a kerületben élő vagy megforduló helybéliek megtudhatják, hogy a külföldieknek nem illik személyes kérdéseket feltenni korukról, keresetükről és jövedelmükről, szerelmi életükről, egészségükről, politikai vagy vallási nézeteiről, illetve személyes tapasztalatairól.
"A kínaiak számára természetes, hogy ilyesmit kérdeznek azoktól, akikkel találkoznak, de a külföldiek negatívan reagálnak az ilyen kérdésekre" - mondta az AP amerikai hírügynökség érdeklődésére válaszolva a pekingi városi vezetés szóvivője, Vang Csao-csien (Wang Zhaojian) asszony, hozzáfűzve: "A helybélieknek ezt azért magyarázzuk el, mert reméljük, így szociálisan érzékenyebbek lesznek, amikor a látogatókkal kommunikálnak."
Elkapkodják az olimpiai bankókat
Pucéran lengetni: mit NE csináljunk az olimpián?
Pekingben mindenki nagy durranásra készül
Füstös olimpia: Pekingből nem látszik a szmog
A vírusoktól féltik az olimpiát
MTI