1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 145,54 pontos emelkedéssel, 29.000 ponton zárt csütörtökön. Az előző kereskedési napi záró értékhez képest ez 0,50 százalékos emelkedés. A forgalom 43,4 milliárd forintot tett ki, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz viszonyítva.

Káplár Norbert, a Raiffesen bank üzletkötője elmondta, hogy a BUX emelkedése elsősorban az OTP papírok erősödésének volt köszönhető, bár jól teljesített a Richter és a Magyar Telekom is. A Mol piacán tovább folytatódott a sajátrészvények vásárlása, és bár a vevők között megjelent az orosz befektető is, az intézményi eladások uralták a piacot, a részvény árfolyama gyengült.

Az üzletkötő szerint a Richter árfolyamerősödése mögött a gyorsjelentést követő befektetői "gyűjtögetés" áll. A jövőt illető pozitív befektetői megítélés tovább erősítette az árfolyamot - mondta.

A kisebb papírok közül Káplár Norbert említést tett az Econetről. A papír jelentős, mintegy 600 milliós forgalomban 5,67 százalékot erősödött és 205 forinton zárt. Az erősödés a cég kedvező előzetes eredményei közzétételének, illetve a tőkeemelés bejelentésének volt köszönhető. Az econet.hu az előzetes adatok alapján azt közölte, hogy a cégcsoport jelentős növekedést ért el az idén az első félévben: a csoport árbevétele 1,7 milliárd forint, szemben a tavalyi első félév 757,8 millió forintos bevételével, az üzemi nyereség pedig 48 millió forint, míg tavaly 197,4 millió forintos veszteségről számolt be a cég.

A közlemény szerint a média üzletág területén további fejlődés várható, a társaság előrehaladott tárgyalásokat folytat több befektetésről. A meg nem nevezett céltársaságok átvétele apporttal történő alaptőke-emelés keretében valósul meg. A tőkeemelés összértéke kibocsátási áron várhatóan 0,5-1,5 milliárd forint lesz.

A Concorde Értékpapír Rt. az Egis gyorsjelentését elemzve azt közölte, hogy a 2,36 milliárd forintos nem konszolidált harmadik negyedéves nettó eredmény 41 százalékkal marad el a tavalyi év hasonló időszakának eredményétől, de 17 százalékkal felülmúlta a Concorde várakozásait. Ugyanakkor 10 százalékkal elmarad az elemzői konszenzustól. A pozitív eredmények ellenére Vágó Attila, a Concorde vezető elemzője szerint még mindig indokolatlanul magas az Egis árazása. A 2,76 milliárd forintos konszolidált nettó profit év/év alapon 37 százalékos visszaesést mutat, de lényegesen rosszabb lett, mint a 2,27 milliárdos elemzői becslések. A nettó árbevétel forintban számolva 10 százalékkal bővült az újra megélénkülő nyugat-európai és orosz értékesítésnek köszönhetően, ami viszont a Concorde vezető elemzője, Vágó Attila szerint kellemes meglepetés volt.

A Mol árfolyama stagnált, a részvények 27 milliárdos forgalomban 10 forinttal, 0,04 százalékkal gyengültek, a papírok záróára 28.290 forint volt.
Az OTP papírok forgalma 9,1 milliárd forintot tett ki, a részvények árfolyama 108 forinttal, 1,05 százalékkal 10.356 forintra erősödött.
A Magyar Telekom részvények árfolyama 3 forinttal, 0,31 százalékkal 969 forintra emelkedett, 2 milliárdos forgalomban.
A Richter 320 forintot drágult, a papír 0,85 százalékos erősödéssel 37.750 forinton zárt, forgalma 2,7 milliárd forintot tett ki.
Szektortársa, az Egis 300 forinttal, 1,28 százalékkal 23.095 forintra gyengült.

A BUMIX 14,61 ponttal, 0,42 százalékkal 3.474,78 pontra emelkedett.

Friss tőzsdei árfolyamok
Legfrissebb devizaárfolyamok

MTI

 

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG