Az évente kétszer közzétett ranglistára az előzőn szereplő 62 város helyett most 75 került fel. A City of London Corporation megbízásából készült, üzleti szakértők megkérdezésével elvégzett felmérés metodikája szerint ezer pont szerezhető különböző versenyképességi kritériumok - például a közúthálózat minősége, az irodabérleti díjak, a repülőtéri kiszolgálás színvonala, vagy az adóterhek - alapján.
A maximális pontszámból London az előző listához képest 9 pontot gyarapodva 790-et, a második helyezett New York hatpontos nyereséggel 774-et szerzett.
Mindkét város megőrizte az előző, márciusi listán elfoglalt helyét - London az eddigi hat hasonló felmérés mindegyikében az első helyen végzett -, ám a nagy ázsiai üzleti központok már rohamosan zárkóznak fel. A kínai Sencsen, amely a fél évvel ezelőtti rangsorban még nem is szerepelt, most egyből az ötödik helyen debütált.
Ilyen adókkal sosem leszünk versenyképesek |
Sanghaj 25 helyet ugorva a tizedikre jött fel, a 22. helyen lévő Peking besorolása pedig 29 helyezéssel javult fél év alatt. Tajpej - Tajvan fővárosa - 17 hellyel kavítva a 24-ikre, Szöul 18 helyezést hozva a 35. helyre került fel. Az első tíz helyből ötöt ázsiai nagyvárosok foglalnak el; ezek közül három - Hongkong, Sencsen, Sanghaj - Kínában van.
Budapest pontszáma igen jelentősen, 119 ponttal 425-re javult, ám a magyar főváros ezzel együtt is 12 helyet csúszott vissza, a 74-ikre, tekintettel a nagy ázsiai-csendes-óceáni üzleti központok előretörésére. Varsó pontszáma 75-tel javult, a lengyel főváros mégis visszaesett tíz hellyel, a 69-ikre.
A 67. helyezett Moszkva és a 65. Prága 99 pontos, illetve 96 pontos pontszámemelkedés ellenére is egyaránt hét helyet esett a globális pénzügyi központi rangsorban. A sereghajtó a listára újonnan felkerült izlandi Reykjavík lett.
A cégek rosszul reagálnak a válságra
Végre egy verseny, ahol jól szerepeltünk!
Cégeink belenyúlnak a jóba: az EU-kasszába
Bulgáriában is jobb üzletelni, mint itthon?
Túl a mélyponton: Magyarország a legmarkánsabb
MTI