1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Készül az első világválság-film Hollywoodban. Ben Affleck, Tommy Lee Jones és Kevin Costner eljátssza, hogy ment tönkre az átlag amerikai. Az elemzők közben fura páthuzamokra bukkantak - a válság komoly és szórakoztató megjelenése az amerikai hétköznapokban
Készül az első világválság-film Hollywoodban. Ben Affleck, Tommy Lee Jones és Kevin Costner eljátssza, hogy ment tönkre az átlag amerikai. Az elemzők közben fura páthuzamokra bukkantak - válságreprezentáció az Egyesült Államokból

Kevin Costner is csatlakozott a korábban leszerződött Ben Affleckhez és Tommy Lee Joneshoz a világgazdasági válság jelenségeit tükröző első hollywoodi produkcióban.

A The Company Men független stúdiómunka lesz, amelynek forgatása áprilisban kezdődik Bostonban. A forgatókönyvet a Vészhelyzet- és Az elnök emberei-tévéepizódokat jegyző John Wells írta, és ő ül a rendezői székben is - számolt be róla a Variety.

Átlagos történtet lett belőle
Affleck menő vállalti menedzsert alakít Porschéval és hatszámjegyű fizetéssel, akit egyszer csak lapátra tesznek. Jóindulatú sógora, Kevin Costner ad neki munkát építőipari cégénél. Jones a vállalkozás társtulajdonosát játssza.


A sztorit már Japánban megírta az élet?
A 90-es évekbeli japán pénzügyi válság tanulságai alapján feltétlenül ki kell vonni a mérgező papírokat a bankrendszerből - idézte a VOA rádió pénteken a San Diegó-i Kaliforniai Egyetem kutatóját.

Hosi Takeo - aki a japán gazdaság szakértője - a Nemzetközi Valutaalap (IMF) tanácskozásán arról beszélt: a szigetország egy évtizedet vesztegetett el a rossz hitelek, a defláció és a gazdasági stagnálás miatt. Véleménye szerint sok a hasonlóság az akkori japán válság és a mai amerikai pénzügyi zavarok között.

Japán egy évtizedig nem tudott kimászni a stagnálásból azután, hogy kipukkadt az ingatlan- és tőzsdepiaci buborék. A tokiói központi bank nulla százalék közelébe csökkentette a kamatot, miközben a kormány a fogyasztást ösztönző csomagokkal igyekezett fellendíteni a gazdaságot. Semmi nem járt sikerrel egészen addig, amíg a kormány el nem távolította a befagyott hiteleket a bankrendszerből - mutatott rá a közgazdász professzor.

Mi hozhat eredményt?
Ezeket az intézkedéseket annak idején megvitatták és kipróbálták Japánban, és most az Egyesült Államokban is kísérleteznek velük. Eredményt csak az hozhat, ha a kormány végre elhatározza a pénzügyi rendszer kitisztítását, illetve arra kényszeríti a bankokat, hogy megtisztítsák mérlegüket a beragadt hitelektől. A professzor szerint a washingtoni döntéshozók ma ugyanazokat a hibákat követhetik el, mint annak idején Japán azzal, hogy nem hajlandó erőteljesen fellépni a "mérgező eszközök" eltávolítása érdekében.

A folyamatos ösztönzés nem hoz eredményt?
Az IMF-konferencián részt vevő Ito Takatosi, a Tokiói Egyetem professzora kifejtette: a japán kormány túl sokáig, egészen 2002-ig várt, mire kitisztította a bankrendszert. A washingtoni kormány az utóbbi hónapokban az adófizetők pénzéből hatalmas tőkeinjekciókkal támogatta a csőd szélére került bankokat, de nem sikerült helyreállítani a pénzügyi rendszer egészséges működését.

Ito rámutatott, hogy a japán kormány a sorozatos serkentő csomagokkal a 90-es években nem volt képes elérni a kilábalást. Japán a jelen évtized elején rövid időre fellendült, most újra recesszióba süllyedt. Tanácsa szerint a kormánynak, tanulva a korábbi, megbukott politikából, nem közvetlenül a fogyasztóknak kell adni a pénzt, hanem célzott központi költekezést kell folytatnia. Arra is kitért, hogy ő négy területre koncentrálna: a környezetvédelemre, az egészségügyi szférára, a mezőgazdaságra, valamint az oktatásra. Szerinte ezeken a területeken lehetne fokozni a termelékenységet megfelelő politikával, s ez elősegíthetné a fenntartható növekedést. Jelenleg Japán és az Egyesült Államok gazdasága is zsugorodik; előbbi az elmúlt három hónapban éves szinten 12 százalékos ütemben, utóbbi 3-5 százalékos tempóban.

Ezek után kíváncsian várjuk, mi lesz a Ben Affleck főszereplésével készülő válságfilmnek...

Kínában sem eszik olyan forrón a kását  
2006 óta van válság, de csak most jöttünk rá
Ez megint egy túltermelési válság? 
Ketyeg a bomba a világban 
Hatalmas pénzeket buktak a milliárdosok 




 

MTI

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG