Bontják az engedély nélküli stégeket
Emlékeztetett rá, hogy 2002-ben a Tikövizig készített egy felmérést, ami szerint akkor 1.378 stéget találtak a főcsatornában, s ebből több mint 700-nak nem volt engedélye. Az engedély nélkül épült stégek közül mintegy 400 bérleményhez kapcsolódott, de több mint 300 volt azoknak az engedély nélkül épített vízi állásoknak a száma, amelyeknek a tulajdonosa területet sem bérelt.
Bara Sándor elmondta azt is, hogy az elmúlt öt évben rohamosan nőtt az engedély nélkül épült stégek száma az egyébként állami feladatokat ellátó vízi létesítménynek minősülő Keleti-főcsatornán. A Tikövizig több lapban hirdetést adott fel, amiben bejelentette, hogy az engedély nélküli vízi állásokat (stégeket), ha azok nyilvántartásba vétele nem történik meg, elbontják.
Bara Sándor közlése szerint az intézkedés eredményeként eddig 124 tulajdonos jelentkezett, akikkel szerződést kötöttek, s így fennmaradhat a stégük. A mederből eddig 140 stéget kiemeltek, de a munkákat még tovább folytatják, az elkövetkező napokban 110 stéget bontanak el, amennyiben bérlőjük nem jelentkezik.
Aki viszont jelentkezik, annak a stégét húszezer forintért regisztrálják, s valamivel több mint tízezer forint éves bérleti díj fejében azok fennmaradhatnak - tette hozzá a Tikövizig megbízott igazgatója.
MTI