.jpg)
A rendőrség szerint feltételezhető, hogy az ismeretlen célja nem magának az államtitoknak a megismerése, hanem a rendőrség és a Nemzeti Nyomozó Iroda lejáratása volt.
Ezúttal is belső ember lehetett a vétkes abban, hogy minősített adatok kerültek a Nemzeti Nyomozó Irodából (NNI) egy újságíróhoz, ugyanis az iratkezelési, illetve a titokvédelmi szabályok betartásával sem újságíró, sem más illetéktelen nem juthatott volna minősített adatok birtokába - írta, meg nem nevezett forrásokra hivatkozva a Népszava. A lap úgy tudja, hogy valószínűleg Tasnádi Péterről szóló rendőri jelentés tűnt el. Más hírek a Fenyő-gyilkosság, illetve a móri ügy dokumentumait említik. |
Az iroda "nyomatékosan" kéri azokat, akik az iroda által készített "államtitok", vagy "szigorúan titkos" minősítéssel ellátott irat birtokába jutnak, haladéktalanul jelezzék az NNI munkatársainak.
Az SZDSZ az MTI-nek küldött közleményében azt írja: a BRFK olyan üzenetet közvetít, melyet elfogadhatatlannak tartanak."Ellenezzük az újságírók bebörtönzésének lehetőségét olyan esetekben, amikor mások által megszerzett, titkos dokumentumokat hoznak nyilvánosságra. Meggyőződésünk, hogy ilyen esetekben nem az újságíró, hanem az államtitok kiszolgáltatója, vagy eltulajdonítója követ el bűncselekményt" - hangoztatta a kisebbik kormányzópárt.
A közlemény írói utaltak arra is, hogy az SZDSZ a titoktörvény folyamatban lévő módosítása során a Büntető törvénykönyv vonatkozó szakaszainak módosítását is szükségesnek tartja. Úgy helyes, ha a civilek, köztük az újságírók nem büntethetők államtitok megsértéséért abban az esetben, ha eredetileg nem ők tulajdonították el az államtitkot - áll a dokumentumban.
Titokzatos pénzosztás: milliók a férfivécében
Határőrök márpedig kellenek!
Szoftverrel szűrnék a pénzmosókat
Együttműködik az APEH és a Nemzeti Nyomozó Iroda (hanganyag)
MTI