Csak a Molnak volt izgalmas a mai nap
A részvénypiac forgalma 49,3 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 33,80 ponttal, 0,97 százalékkal 28.483,29 pontra csökkent.
Az index egész nap gyengülő tendenciát mutatott, de az eladások délután élénkültek meg igazán, miután az amerikai tőzsde csökkenéssel nyitott, és ennek hatására az európai piacok is mínuszba fordultak - mondta Keresztesi Andrea, a KBC Securities vezető üzletkötője.
A magas, 50 milliárd forintot megközelítő forgalom nagy részét ismét a Mol adta, ezt leszámítva csendes napot tudhat maga mögött a BÉT, a kisebb papírok ezúttal nem voltak aktívak. A Mol piacán néhány nagy blokk-kötés született, amelyek mögött valószínűleg a társaság sajátrészvény vásárlásai álltak - fejtette ki a szakértő.
Keresztesi Andrea szerint a jövő héten is a nemzetközi tőkepiaci események lehetnek döntő hatással a magyar részvénypiacra. A hét második felében viszont már előtérbe kerülhetnek a vállalati gyorsjelentésekkel kapcsolatos várakozások is, amelyek új lökést adhatnak a piacnak.
A Mol forgalma 34,6 milliárd forint volt, árfolyama 585 forinttal, 2,07 százalékkal 27.705 forintra esett.
Az OTP részvények ára 176 forinttal, 1,70 százalékkal 10.180 forintra csökkent, a bankpapírra 11,6 milliárd forint értékben kötöttek üzleteket.
A Magyar Telekom árfolyama 28 forinttal, 2,89 százalékkal 941 forintra süllyedt, 628 millió forintos forgalomban.
A Richter papírok árfolyama 245 forinttal, 0,65 százalékkal 37.505 forintra csökkent, forgalmuk 730 millió forint volt.
Az Egis 435 forintos, 1,88 százalékos gyengüléssel, 22.660 forinton fejezte be a kereskedést, forgalma 142 millió forint volt.
London, Frankfurt: lefelé
A nagy nyugat-európai részvénypiacok pénteken nagyrészt elvesztették a csütörtöki, szerény nyereségeiket, amelyek a szerdai, nagy leolvadást követték. A pénteki nap eleve nem indult jól, és délután tovább rontotta a hangulatot, hogy az amerikai szolgáltatások júliusi teljesítményéről megjelent adat a növekedés erős lassulását jelezte.
A vesztesek között élen jártak pénteken az olajtársaságok, a kőolaj gyors olcsóbbodása miatt. A Total 2,4 százalékot, a BP 1,8 százalékot, a Shell 1,3 százalékot vesztett.
Friss tőzsdei árfolyamok
Legfrissebb devizaárfolyamok
MTI