Csaknem egymillió forintot nyertek egyetemi hallgatók
Kovács Krisztina Tünde, a cég kommunikációs- és kabinetigazgatója közölte: a megadott határidőn belül hat pályamunka készült el, ebből két egyéni munka az egyetemes szolgáltatás kialakításáról szólt, négy csoportos dolgozat pedig azt vizsgálta, hogy mitől válhat egy szolgáltató piacvezetővé a villamosenergia-szektorban. Az uniós forrásokhoz való hozzáférés lehetőségeiről szóló témakörben nem érkeztek pályázatok. Minden cég hajlamos arra, hogy "belesüppedjen a maga szakmaiságába" és jó, ha néha egy külső, kreatív szemlélő az egészre rálát, s leírja saját elképzeléseit arról, amelyeken a szakemberek is sokat gondolkodtak - tette hozzá.
Trócsányi László, a jogi kar Európa Tanulmányok Központjának vezetője az MTI-nek elmondta: sokszor kapnak bírálatot, hogy a jogi kar "bezárkózik az elefántcsont toronyba" és csak a dogmatikával foglalkozik, ezen szerettek volna változtatni pályázat kiírásával.
A pályázat első díját nem adták ki; a második helyezést és az összesen 400 ezer forintos díjat három hallgató nyerte el, akik Versenyképesség a villamosenergia-szektorban címmel nyújtották be közös dolgozatukat. Megosztott harmadik helyezést ért el két három tagú csoport, akik Mitől versenyképes egy szolgáltató az energiaszektorban címmel pályáztak; munkájukat 175-175 ezer forinttal ismerték el.
Változik a hallgatók utazási kedvezménye
Nem változik a diákhitel kamata és összege
Értéktőzsdei elismerések hallgatóknak
MTI