Az államtitkár - aki szerint az idei hiánycél tartható lesz - előadásában a kormány vállalkozásokat segítő intézkedéseit ismertette. Elmondta: egy sikeres gazdaság sarokköve a versenyképesség és az innováció. Az elmúlt évben a pénzügyi stabilitás megteremtése volt a legfontosabb és a legelső lépés, ennek érdekében konszolidálta a kormány a költségvetést - olvasható a kormányzati portálra felkerült összegzésből.
Három, a vállalkozások számára fontos területen hajtott végre a kabinet intézkedéseket - emelte ki az államtitkár. Csökkentek a vállalkozásokat érintő adóterhek, döntés született a bürokrácia- és adminisztrációs terheket csökkentő csomagról (ezt két lépésben, a nyáron hajtja végre a kormány a Nemzetgazdasági Minisztérium közlése szerint), és folyamatban van a munkaerőpiac rugalmasságának megteremtése.
Az államtitkár hangsúlyozta: jelentősen csökkent a társasági adó mértéke, a kormány csökkentette az adófajták számát és egyszerűsödtek az illetékszabályok, továbbá bevezetésre került az arányos, egykulcsos 16%-os adórendszer is.
Bár Magyarország nem csatlakozott az Euró Plusz Paktumhoz, annak majd minden lényeges pontját megvalósítjuk - mutatott rá az államtitkár. Cséfalvay Zoltán ilyen, a paktummal harmonizáló lépésnek nevezte az új alkotmányba is bekerülő adósságféket, a munkaerőpiac rugalmasabbá tételét, valamint a korai nyugdíjazás felülvizsgálatát is.
Az államtitkár emlékeztetett, hogy Magyarországon rendkívül magasak a vállalkozásokra nehezedő bürokratikus és adminisztrációs kötelezettségek, ezek elérik a GDP 10,5%-át. Ezért fontos lépésnek nevezte a vállalkozások bürokratikus terheinek csökkentését célzó csomag bevezetését, amely jelentősen növeli a vállalkozások versenyképességét.
Cséfalvay Zoltán a vállalkozásokat segítő lépések harmadik esszenciális pillérének nevezte a rugalmas, versenyképes munkaerőpiac megteremtését. Rámutatott: a Széll Kálmán Tervben is megfogalmazódó magyar törekvések egyik legfontosabb eleme a munkaerőpiac, illetve a nyugdíjrendszer átalakítása.
Privátbankár