1p
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 285,25 pontos csökkenéssel, 22.776,04 ponton nyitott szerdán. A keddi záró értékéhez képest 1,24 százalékkal gyengült.

Visszatérhet szerdán a gyengülő tendencia a részvénypiacra az előző napi emelkedés után, ám a Mol megítélése vegyes lehet a Szurgut részvénycsomag visszavásárlásának bejelentése után - vélik az MTI által megkérdezett szakértők.

Balásy Zsolt, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője szerint a keddi enyhülő hangulatot a magyar piac elég furcsán értelmezte és megmagyarázhatatlan emelkedést produkált. Mivel szerdán ismét az elmúlt hetek szokásos gyenge hangulata látszik a világban, könnyen lehet, hogy a BÉT visszaadja az emelkedés nagyját, sőt, elképzelhető, hogy az egészet.
   
Talán az esés mértékét az fogja leginkább befolyásolni, hogy valóban annyira jó hírnek látja-e a Mol piaca a Szurgut részesedés megvásárlását, mint azt kedden délelőtt tapasztalhattuk - mondta az elemző.
   
Gerőcs Tamás, az Equilor Értékpapír Zrt. elemzője szerint kérdéses, hogy a Mol-hírt hosszú távon hogyan emésztik meg a befektetők, pozitív és negatív elemei egyaránt vannak az ügyletnek. Rövid távon azonban az elemző pozitív reakciót vár, és emiatt arra számít számít, hogy a BUX szerdán is felülteljesítő lehet, annak ellenére, hogy a  nemzetközi  piaci hangulat nem támogató. Hozzátette, hogy a Zwack kedden este közölt kedvező gyorsjelentése is az emelkedést segítheti.
   
Varga Zoltán, a QUAESTOR Zrt. elemzője szerint ismét az eladók vehetik át a főszerepet a tőzsdéken, mivel szerda hajnalra jelentősen elromlott a nemzetközi befektetői hangulat. A hazai piacon a Mol mozgása lehet leginkább érdekes, hiszen az előző napi hírre csak most tudnak reagálni a befektetők. Az OTP-nek sikerült ismét a 6.000 forint felett zárnia, de a hangulatromlás miatt megint veszélybe kerülhet ez a szint. A gyógyszerpapírok között szembetűnő a különbség, az Egis nagyon jól tartja magát, míg a Richter letörni készül a 36.000 forintos szintet, ez a látszólagos ellentmondás a következő időszakban is fennmaradhat. A forint továbbra is gyengélkedhet, főként a svájci frank-forint árfolyam szaladhat el - fejtette ki az elemző.
   
Kövesse figyelemmel a részvénypiac alakulását a Privátbankáron>>
Kedden a BUX 597,72 pontos, 2,66 százalékos emelkedéssel, 23.061,29 ponton zárt. A részvénypiac forgalma 15,48 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivitelével emelkedtek.
A Mol részvények kereskedését kedden felfüggesztették, majd délután bejelentették, hogy a magyar állam 1,88 milliárd euróért visszavásárolta a 21,2 százalékos Mol-tulajdonrészt az orosz Surgutneftegastól. A Mol a 13 óra 15 perckor bejelentett felfüggesztéskor 4,06 százalékos emelkedéssel 23.310 forinton állt, a forgalma 2,6 milliárd forint volt. A tőzsdezárás után a BÉT megszüntette a papír felfüggesztését.
   
Az OTP részvények ára 175 forinttal, 2,98 százalékkal 6.050 forintra nőtt, forgalmuk 10,6 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 18 forinttal, 3,41 százalékkal 546 forintra ugrott fel, forgalma 984,5 millió forint volt. A Richter papírok árfolyama 70 forinttal, 0,19 százalékkal 35.865 forintra csökkent, a részvények forgalma 678 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 387,2 millió forintos forgalom mellett 225 forinttal, 1,17 százalékkal 19.375 forintra nőtt.

MTI

 

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG