Egymilliárd koronát zsebelnek be a CEZ csúcsvezetői
A részvények eladását 13 csúcsmenedzser kérte - jelentette be Ladislav Kríz, a CEZ szóvivője. Martin Roman, a CEZ vezérigazgatója például a részvények eladásával 677 millió koronás jövedelemhez jut - jegyezte meg a szóvivő.
A 13 csúcsmenedzser összesen 1,378 millió részvényt kíván eladni, ami a cég összes részvényének mintegy 0,23 százaléka. A részvények eladása által a csúcsvezetés összesen mintegy 1,141 milliárd koronához jut.
Martin Roman vezérigazgató úgy döntött, hogy a tulajdonában lévő részvényekből 675 ezer darabot ad el. Ez gyakorlatilag az összes részvény, amelyre opciós joga volt az első négyéves időszakban, amikor a CEZ vezérigazgatója volt. Roman vezérigazgatói kinevezését tavaly azonban újabb négy évre meghosszabbították, így újabb opciós részvénycsomaghoz jutott. Hasonlóan megtartja a tulajdonában lévő részvények nagy részét a többi menedzser is.
"A csúcsvezetésnek az év közben nem sok lehetősége van az opciók érvényesítésére. Alapvető, hogy erre olyan időben kerüljön sor, amikor a cégvezetésnek és a piacnak lényegében egyforma értesülései vannak, s a cégvezetés nem vádolható meg azzal, hogy visszaélt tisztségével" - magyarázta a helyzetet Kríz. A CEZ csúcsmenedzserei a tavalyi év elején is érvényesítették opciós lehetőségeiket.
A CEZ 2001-ben vezette be az opciós programot. Ez lehetővé teszi, hogy a csúcsvezetők tisztségük elfoglalását megelőző időszak árain meghatározott nagyságú részvénycsomagot vehessenek, amelyet később magasabb árakon eladhatnak. A program célja arra ösztönözni a csúcsvezetőket, hogy nagyobb hasznot biztosítsanak a részvényeseknek. A CEZ részvényeinek 67,8 százalékát a cseh állam tartja a kezében.
Bevásárolja magát a CEZ a Molba
Nagy nap lesz a csütörtök a CEZ-nél
Függőséget vásárol a CEZ?
MTI