Elfogyott a muníció a tőzsdén
Káplár Norbert, a Raiffeisen Bank Zrt. üzletkötője emlékeztetett arra, hogy a nap folyamán nyilvánosságra került, kedvezőtlen tengerentúli makroadatok azt jelzik: a nagy hurráoptimizmusnak vége. A gazdasági teljesítmény ugyanis nem támasztja alá a részvények beárazottságát, csütörtökön volt is egy korrekció a budapesti részvénypiacon. Ilyen emelkedés hazai viszonylatban nem igazán fenntartható - magyarázta az üzletkötő.
Mint kifejtette, egy-két hétig eltarthat még ez a helyzet, de augusztus elején olyan adatok is közismertek lesznek, amelyek további vásárlókat is eltántoríthatnak a részvények vásárlásától. Elfogyott a muníció, a költekezés nem megoldás, a kamatot pedig nem lehet tovább csökkenteni - mondta. Érdemes követni a bennfenteseket és szépen csökkenteni a részvényeket - tette hozzá az üzletkötő, megemlítve a Mol egyik igazgatósági tagja csütörtökön immár harmadik napja tartó részvényeladását.
Kicsit profitrealizálós, kicsit eladogatós volt a budapesti részvénypiac csütörtökön - mondta Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház Zrt. határidős üzletkötője, szintén emlékeztetve a kedvezőtlen adatokra. Arra hívta fel a figyelmet, hogy a múlt heti emelkedést követően mostanra fontos ellenállások jelentkeztek mind külföldi, mind hazai részről. Ilyen esetekben kell egy lendület a piacnak ahhoz, hogy áttörje az ellenállásokat. Amennyiben ez sikerül, egy idő után újra ez következik, de már magasabb szinten. Jelenleg ez az erő nincs meg már a részvénypiacban, lévén, hogy egyhuzamban elég sokáig emelkedett.
"A múlt héten lényegében elértünk a sáv aljától a sáv tetejéig" - emlékeztetett az üzletkötő. Szerinte nem kell csodálkozni azon, hogy a történtek után nem tud továbblépni a budapesti részvénypiac, amely a múlt heti emelkedéssel fontos szinteket ért el. A kérdés most az, hogy mégis kiugrik-e vagy újra visszasüllyed alacsonyabb szintre - hangsúlyozta. A racionális befektető a sáv tetején elad, az alján pedig vesz - tette hozzá.
A Mol 100 forinttal, 0,48 százalékkal 20.600 forintra csökkent, 2,0 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 1 forinttal, 0,02 százalékkal 5.320 forintra erősödött, forgalmuk 16,1 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 7 forinttal, 1,00 százalékkal 691 forintra esett, forgalma 1,4 milliárd forint volt.
A Richter papírok árfolyama nem változott 45.200 forintot ért, a részvények forgalma 573,4 millió forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 135,2 millió forintos forgalom mellett 15 forinttal, 0,07 százalékkal 20.740 forintra gyengült.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 2.035,09 ponton zárt csütörtökön, ez 6,59 pontos, 0,32 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva.
MTI