.jpg)
A közel 100 százalékban állami tulajdonú MVM-nek minden bizonnyal nem lesz nehéz kifizetnie a vételárat, mert az energetikai holding a 2007. évben saját előzetes adatai alapján várhatóan 35-40 milliárd forint konszolidált profitot számolhat el.
A főváros tulajdonában lévő Budapest Főváros Vagyonkezelő Központ Zrt. meghívásos pályázatot írt ki a főváros tulajdonában lévő Elmű-csomagra a Fővárosi Önkormányzat közgyűlésének 2007. november 29-i határozata alapján. A minimális 25 ezer forint/részvény árat a jogszabályi előírásoknak megfelelően határozták meg: a döntés időpontját megelőző három havi, forgalommal súlyozott tőzsdei átlagár - mondta az MTI-nek Ikvai-Szabó Imre főpolgármester-helyettes. Hozzátette: az elbírálás alapja a legjobb ár volt és a bevételt csak fejlesztésekre lehet fordítani.
Megint mi járunk rosszul? Nyitás után drágább áram |
A 60,744 milliárd forint jegyzett tőkéjű Elműben, amelynek saját tőkéje 2007. június 30-án 77,383 milliárd forint volt, a főváros mellett a szintén német EnBW 27,25 százalékkal rendelkezik, a többi kisrészvényeseknél van.
Az Elmű részvényei a Budapesti Értéktőzsde B kategóriájában forognak. Az árampapír a csütörtöki tőzsdenapot még 30.690 forinton zárta. A Világgazdaság című napilap pénteken reggel már közölte, hogy az RWE nem nyert, így a részvény árfolyama, igaz mindössze hét papírra kötött üzletben, délig 29.005 forintra csökkent.
Az egész tőzsde bukhat, ha az OMV megveszi a Molt
Top secret ajánlat az Elmű-re
Tőzsdei búcsú: veszélyben az Émász is?
Felerősödhetnek az Elmű kivezetésével kapcsolatos várakozások (hanganyag)
MTI