.jpg)
Hozzátette: az 1990-es évek óta húzódó ügynek olyan szereplői vannak még, mint a kecskeméti maffiaperben elítélt Csüllög Zsigmond és Radnai László. Elmondta: ők voltak a megalapítói annak a cégnek, amelynek az Orbán-kormány "végnapjaiban", a Széchenyi-tervből 175 millió forintot biztosított a Mosonmagyaróvár melletti termálfürdő kialakítására.
Az MSZP szóvivője azt mondta: a fürdő soha nem épült meg, és a pályázaton nyertes egykori olajosok 87,5 millió forinttal "meglógtak". Hozzáfűzte: "az olajmaffiózók" ügyvédje ugyanaz a Szász Attila, aki a Szárhegy dűlő-Sárazsadány-Tokajhegyalja Kft.-ben Orbán Viktor feleségének tulajdonostársa volt, és aki a Fidesz elnökének családi barátai közzé tartozik.
Nyakó István elmondta: azt is szeretnék tudni, ugyanarról az ügyvédről van-e szó. Mint mondta, a kérdéseikre a nap folyamán, illetve kedden várják a választ. A szocialista szóvivő szerint Kármán Irén ügyének kirobbanásakor a Fidesz pánikba esett, igyekezett minél távolabb kerülni az ügytől: vádaskodni kezdett. Olyan ügyeket melegített fel, amelyek három évvel ezelőtt is gyenge próbálkozásnak bizonyultak - közölte Nyakó István.
Korábban az ellenzéki párt közzétette: alapos a gyanú, hogy Gyurcsány Ferenc közvetlenül érintett az olajügyekben, ezért azt kezdeményezik, hogy a kormánytól és a miniszterelnöktől független bizottság vizsgálja meg az iratokat. Részletek...
"Nagyjából annyi közöm van az olajügyhöz, mint annak a háziasszonynak, aki a tojásrántotta készítéshez étolajat használ" - nyilatkozta Gyurcsány Ferenc a Fidesz vádjaira reagálva. Részletek...
Gyurcsány cáfol - nem ilyen lesz a nyugdíjreform
Fidesz szerint Gyurcsány is érintett az olajügyben
Szilinek nincs jogköre szakértői bizottság létrehozására
Nagy magyar titkok: olajügyben zavaros marad a kép
MTI