Euró/forint: a pillanatnyi állás
A lehetőség tehát megvan néhány helyen, de hogy megéri-e élni vele, vagy egyáltalán észre vesszük-e az említett szolgáltatást, az már valóban más kérdés. Vajon a legtöbb helyen szemrebbenés nélkül tudomásul veszik, ha így szeretnénk fizetési kötelezettségünknek eleget tenni, vagy inkább csak fennakadást okozunk? Eurót is elfogadó üzletek a Privátbankár kosarában.
Faggatózásunkat a Nyugati téri Westend City Center Match üzletében kezdtük. A boltvezető, becenevén, "Vezér” sajnos semmilyen adattal nem szolgálhatott azzal kapcsoltban, hogy náluk hányan veszik igénybe a szolgáltatást, mert az ilyen adatok kiadásához nekik központi engedély szükséges. Annyit viszont elárult, hogy „inkább kevesebben, mint többen” fizetnek náluk euróval. A kasszáknál egyébként egy tábla hívja fel a vásárlók figyelmét arra, hogy a boltban kizárólag euró bankjegyeket fogadnak el, és forintban adnak vissza.
Valutaváltás egyedi árfolyamon: Készítsen magának kedvezményre jogosító kártyát!
Akárhogy is nézzük, azért jobban járunk, ha vásárlás előtt először átváltjuk forintra fölössé vált eurónkat. A valutaváltóknál elérhető euró vételi árfolyam ugyanis 1-3 forinttal volt kedvezőbb az áruházak kurzusainál. |
A Match-os árfolyamok egyébként meglehetősen fixnek tűntek, vagyis az 1 euró 240 forint kiírás helyett nem jellemző, hogy olyan sokszor újat nyomtatnának.
A Match-on kívül minden Kaiser’s, Interspar és Spar áruházban is megadatik a lehetőség a fogyasztóknak az uniós fizetőeszköz választására. Ráadásul ezeken a helyeken nem csak a bankjegyeket fogadják el, hanem a fémpénzt is. Vagyis minden cent számít!
A folytatásban: napi és heti kurzusváltás - kattintson!
A JP Morgan jövőre várja a forintsáv eltörlését
Egyre több a hamis euróérme
Simor: Marad a sáv
( 1 ) | ( 2 ) | következő >> |