Fejlesztésekbe kezd az E.On Ruhrgas
Az E.ON Ruhrgas 2006-ban 880 millió eurót ruházott be, ebből 506 millió euró üzletrészekbe került. Az elnök tájékoztatása szerint a pénzügyi befektetések nagy részét 400 millió euróval a Mol gázkereskedelmi és föld alatti tároló üzletágának megvásárlása tette ki. A magyar érdekeltséget a romániaival együtt most először vonták be a konszolidációba. Az E.On Gaz Romania már hozzájárult az eredménynövekedéshez, az E.ON Földgáz Trade azonban az akvizíciós tervben jelzettnek megfelelően 2006-ban még a szabályozott magyar gázüzlet hatásai miatt negatív eredményt hozott.
Burckhard Bergmann szólt arról, hogy az európai ellátásbiztonság növelése érdekében az infrastruktúra-fejlesztéseken túl azt tervezik, hogy kiterjesztik részesedésüket a brit és norvég északi-tengeri gázmezőkön. Ennek érdekében már megvásárolták a Caledonia Oil and Gas céget. Bővítik az együttműködést az orosz Gazprommal is, amellyel 2035-ig szóló szállítási szerződésről állapodtak meg, összesen 400 milliárd köbméter orosz földgázt kötve le. Keretszerződés született arról is, hogy az E.ON Ruhrgas tulajdonrészt kap a Juzsno-Russzkoje gázmezőben. Az E.ON a cseppfolyósított földgáz importjánál is több projektben érdekelt.
Burckhard Bergmann kitért arra, hogy az EU belső energiapiacának megteremtése érdekében hosszú vita után az E.ON Ruhrgas elfogadta a hosszú távú értékesítésről szóló szerződései futamidejének korlátozását, illetve minden régi szerződését 2006. szeptemberével megszüntette a viszonteladó vevőkkel és rövid távú szerződéseket kötött.
E.ON-Gazprom: új front a láthatáron
Megvan az engedély, kitermelhető a makói gáz
MTI