.jpg)
A Handelsblatt a vételárat szakértőkre hivatkozva 700 millió euróra becsülte, hozzátéve, hogy a pontos árat a Mol részéről nem közölték. Az újság a továbbiakban beszámolt a Mol-OMV ügy hátteréről, az osztrák energiaszolgáltató azon kísérleteiről, hogy megvásárolja a magyar vállalatot. Ezeket a törekvéseket - mint a Handelsblatt emlékeztetett - a Mol és a magyar kormány egyaránt barátságtalannak minősítette, és határozottan elutasította az osztrák vételi szándékot.
Bécsben azonban - fűzte hozzá a lap - mindennek ellenére a politika változatlanul üdvözölné a Mol megvásárlását. A Handelsblatt ezzel kapcsolatban idézte Martin Bartenstein osztrák gazdasági minisztert, aki egy interjúban a közelmúltban ismét azt hangoztatta, hogy a maga részéről az OMV és a Mol összeolvadását "értelmes" lépésnek tartaná.
A Handelsblatthoz hasonlóan Financial Times Deutschland is részletesen tudósított az OMV és a Mol közötti viszályról, hangoztatva, hogy az osztrák cég törekvései részleges politikai válságot okoztak Ausztria és Magyarország között. A tekintélyes üzleti napilap idézte Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt, aki az OMV célját ellenséges törekvésnek nevezte, és hangsúlyozta, hogy Magyarország minden rendelkezésére álló eszközzel védekezni kíván a magyar cég teljes osztrák kivásárlása ellen.
Az újság idézte a Mol első számú vezetőjét, Hernádi Zsoltot, aki szerint az olasz cég megvásárlása "jó alapot" jelent a további terjeszkedéshez a térségben. Mindehhez a lap hozzátette: az IES megvásárlását az elemzők is további vásárlások nyitányának tekintik.
A Mol kifogta a szelet az OMV vitorlájából?
Már nem csak magát veszi a Mol
Már 377 milliárdot költött magára a Mol
MTI